HANČINY POVÍDKY

Koho to tu máme - od 1.1.2010

hodiny

vzkazníček

mapka

Locations of visitors to this page

UŽITEČNÉ ODKAZY

A-SISI

úžasná povídka....

Alki a její povídky

mrkněte,pěkné povídky o Pobertech aj.

ELULINEK

ffdenik

určitě sem koukněte.

HP POVÍDKY

JANE

krásné povídky s párem ss/hg

NADIN

Nadin a její skvělé povídky

PORTRÉT PRO BRADAVICE

Úžasná povídka a také překlad.

SLUZY

Severus,Hermiona a piráti.Rozhodně stojí za to!

STRÁNKY WEBGARDENU - ADMIN.

odkud jste?

od kud jste?

Olomoucký kraj (2451)
 

Hradecko (2481)
 

Jihočeský kraj (2487)
 

Plzeňsko (2472)
 

Vysočina (2470)
 

Pardubicko (2500)
 

Praha (2526)
 

Brno a okolí (2486)
 

Zlínský kraj (2412)
 

Ostravsko (2546)
 

Jižní Morava (2460)
 

Liberecko (2452)
 

Slovensko (2505)
 

ústecký kraj (2430)
 

chomutovsko (2466)
 

Šumava (2444)
 

= Tajemství z deníku

Tajemství z deníku

Tajemství z deníku

Po dlouhatánské době jedna jednorázovka,je poměrně dlouhá,nápad vznikl někdy v květnu,ale doopsat jej bylo dost obtížné.Můžete jí brát i jako druhý dárek k porvním narozeninám stránek.Datumy jsou pouze orientační,neberte podle nich věk postav,potřebovala jsem nějaká čísla...

Komentíky potěší a hlasování  taky.Díky.

 

 

 

 

 

Severus přejížděl pohledem hřbety knih v úrovni svých očí.Hledal něco,co ještě nečetl,nebo četl,ale před mnoha lety zpátky.Jak tak bloudil pohledem po knihách,do jeho zorného pole se dostal hřbet knihy,jehož ozdobou byla vytlačená zlatá kopretina v horní části hřbetu.Opatrně knihu vytáhl,byla to kniha standardní velikosti,ale nepamatoval si,že by jí sem někdy dával,natož aby jí kupoval.Patrně jí sem musela dát Hermiona,když uklízela své knihy do knihovny. Stávalo se velmi často, že našel její knihy ve své části knihovny a své knihy v její části knihovny.

 

Odložil knihu na stávající hromádku knih na přečtení.Usoudil,že to bude patrně některá z těch mudlovských knih o bylinách.Nepohrdal jimi,ale ani je nevyhledával,pravda,občas v nich byly velice zajímavé věci.

 

Zavřel za sebou dveře vedoucí do knihovny a s několika knihami v náručí se přesunul do pokoje.Usadil se pohodlně v křesle,které ještě před rokem bylo jeho,teď si ho ovšem přivlastnila Hermiona,on se musel spokojit s druhým křeslem,které nebylo pohodlné o nic méně,jen mělo tmavě hnědou barvu.

 

Ušklíbl se sám pro sebe – jeho žena se z konference nevrátí dříve než-li za šest dnů,takže své bývalé křeslo může okupovat při čtení knih skoro týden.Rozevřel první z knih uprostřed a pustil se do čtení.

 

...9.1.2001

dneska má S.S  narozeniny.Nevím co mě to popadlo,ale koupila jsem mu dárek,i když vím,že dárky nesnáší – luxusní  sadu skel na rozlišování lektvarů.Přišlo mi to jako výborný nápad – přeci jen,Severus je ve styku každý den s nepovedenými či napůl povedenými vzorky svých studentů,určitě se mu to bude líbit.

Od rána má ale mizernou náladu,takže se mu vyhýbám,přeci jen nestojím o to,aby si na mě vyléval zlost za vybuchlé kotlíky studentů v den jeho narozenin.

 

10.1.2001

Merline,co jsem komu udělala a jemu zvlášt!!!.Dala jsem mu dárek k narozeninám a on mě vyhodil ze dveří.Co si ten ignorant myslí?!

I když,a to musím uznat,snažil se celý dnešek,aby mi tu pokaženou radost vynahradil – ráno mě nechtěl pustit z postele,jenže musel  -zaspali jsme – a taky  proto,že jsem měla být už hodinu na universitě na přednáškách.Vrčel něco v tom smyslu,že jsem strašný šprt a že bych,kdybych chtěla,klidně mohla jeden den vynechat a věnovat se jen jemu.Mohla,kdybych chtěla,ale já nechci...Já vím,že to zní hloupě,ale Severus se někdy chová jako malé dítě kterému vezmou hračku,postaví si hlavu a nic s ním nehne,musí být po jeho.Ale dobrovolně  přiznávám,že se mi to s ním líbí,jen nechci,aby používal sexjen  jako omluvu.

Dokonce mi dovolil,po návratu z university po třech hodinách,spolupracovat s ním na jeho výzkumu – dal mi krájet tykadélka kobylek a žížalí tělíčka.U Morgany,copak ještě nepřišel za ten rok,co spolu žijeme a  pracujeme,že se mi tahle,zrovna TAHLE !!! část hnusí?Ne,nepřišel.

Kdyby mi dal krájet cokoliv jiného,jen ne žížaly a tykadélka,byla bych nadšená,ale takhle jsem měla co dělat,abych se mu v laboratoři nepozvracela.Fuj.Odporný,neskutečně hnusný!

Odpoledne si dokonce udělal čas a šel mi najít nějakou knihu o pelyňku,kterou potřebuji ke zkouškám.A samozřejmě že se snažil napravit to,co ráno nedokončil,neboť jsem zaspala.Líbilo se mi to s ním,Severus,když chce dokáže být i něžný,laskavý...jen toho,aby mi jednou řekl do očí,že mě miluje, se asi nedočkám.

 

Severus se zmateně díval na písmo své ženy – úhledné,drobné písmo zdobilo stránky deníku.Nepochyboval o tom,že je to její deník.Měl by ho vrátit tam,kde ho vzal,ale zvědavost byla silnější.Zalistoval jejím deníkem dopředu,hledal nejstarší zápis,byl zvědavý,co si napsala na začátku jejich vztahu.

 

 

17.3.2000

Nikdy jsem nevěřila,že jedna noc dokáže změnit pohled na druhého člověka.Teď už ano.Spadla jsem do tohohle vztahu rovnýma nohama a je s podivem,že nepřemýšlím nad následky.Šlo to všechno nějak moc rychle,vlastně to tak nějak vyplynulo z atmosféry večera.

Probudit se vedle něj bylo...nádherný.Byla jsem vzhůru dříve než-li Sev a mohla si ho pořádně prohlédnout.Jistěže,během noci jsem ho viděla uplně jinak a musím uznat,že napoprvé to s ním nebylo vůbec špatné,rozhodně věděl,kam sáhnout a co by se mi mohlo líbit a líbilo se.Já vím,že to není žádný krasavec,dokáže být pěkně protivný,zákeřný a nevypočítatelný,ale taky dokáže být něžný a úžasně líbá.Zamilovala jsem se.

 

20.3.2000

Ron je pitomec.Dneska mě požádal o ruku.Ron,ne Severus.Musela jsem s pravdou ven.Rona mám ráda,kdysi jsem si myslela,že náš vztah bude klapat,nic z toho nevyšlo.Tenhle vztah se Sevem si od Rona nenechám zničit.Od něj ani od nikoho dalšího.

Ron se choval jako blbec.Ječel na mě něco v tom smyslu,že jsem nevypočítatelná mrcha,že se chovám jako kur...když jsem vlezla dobrovolně Snapeovi do postele a další jeho nesmysly.Copak nedokáže Ron pochopit,že jsem se zamilovala?Zamilovaný chlap asi opravdu vidí rudě a nedokáže pochopit,když je konec.

Nakonec na mě R.řval,v čem že  je Snape lepší než-li on.Zařvala jsem na něj,že ve všem a on mě.... uhodil!Dal mi facku.

Nevím za co,vždyť se choval jako ten největší žárlivec na světě a sám mě bez ostychu podváděl s Iris Braunovou.Co si  myslí?! Vyrazila jsem s ním dveře.Toho všiváka už nechci vidět.Nikdy!!!Nikdy.

 

Rychle otočil další stránku,neschopen odtrhnout se od ručně psaných vět.Před ním se otevíral úplně nový pohled na jeho manželství – byl to pohled jeho ženy.Zatím nedokázal říct,jestli se mu ten nový úhel pohledu líbí.

Pohodlně se natáhl v jejím,vlastně ,ve svém křesle,dal si nohy na podnožku a otočil další stránku.

 

21.3.2000

Po tom extempore s Ronem jsem se asi v posteli se Sevem chovala dost...divně.S. byl něžný,ohleduplný,přesto jsem se po milování beze slova sebrala a odešla do koupelny,zamkla se,sedla si na studenou podlahu a ...rozbrečela se.Po půl hodině jsem vylezla z koupelny,beze slova si vlezla k němu do postele,přitulila se k němu a nechala se objímat jeho pevnou rukou.Řekla jsem mu všechno,všechno o včerejší návštěvě R. a on přísahal,že ho přerazí,pitomce jednoho.Musela jsem se usmát...já ho vážně miluju.Myslím,Severuse.

 

19.4.2000

Jsme spolu měsíc a Severus mě neustále překvapuje.Netušila jsem,že se tak rád bude učit nové věci.A rozhodně nemám na mysli výzkum nebo výuku studentů.

Myslím tím,že se mu líbí moje reakce na jeho doteky,oplácí mi ty moje,dokáže být...překvapivý,neotřelý,vynalézavý.bohužel,jen v čirém soukromí.Pokud se mě má dotknout v místnosti,kde se nachází jeden jedinný,třeba i spící kouzelník,nedokáže to.Trochu mi to vadí,a vím,že tohle bude předem prohraná bitva,ale líbilo by se mi,kdyby mě jen tak vzal za ruku a stiskl jí,opětoval mi úsměv,nebo mě nenápadně pohladil v davu studentíků.O to víc si vážím těch jeho doteků,kdy nás nikdo nevidí.

Harry se mnou nemluví,Ron mu řekl,že spím se Severusem a nedokáže to zatím strávit.Jeho nejlepší přítelkyně a jeho největší nepřítel spolu v jedné posteli.Bizardní představa- alespoň pro Harryho,ne pro mě.

 

Severus odložil deník a došel si pro večeři.Hermiona se nezmínila v deníku o propojených magiích,asi to považuje za dost soukromou věc,že jí ani stránkám deníku nesvěřila.

 

30.6.2000

 

Dneska  jsme spolu hovořili o dětech.Tedy,já se pokusila s ním mluvit,on na mě vypálil,jestli jsem těhotná,tak že to není možný,že jeho lektvar,který mi každý měsíc vaří,je bezpečný,že on v něm chybu neudělal.Poté se naštval,hodil hrst letaxu do krbu a odplachtil do Londýna.Do lékárny,že prý tam potřebuje doplnit zásoby.Jindy bych mu to věřila,dneska ne – doplňoval je totiž včera.Prostě se se mnou o tomhle nechtěl bavit.

Ne,nejsem těhotná,jen jsem chtěla znát jeho názor na vlastní dítě.

Po tom rozhovoru to ale vypadá tak,že pokud budu chtít dítě,tak jedině přes jeho mrtvolu,a nebo ztratit jeho důvěru tím,že si ten lektvar nevezmu,někam ho vyleju a tak.Jenže to já nechci.Nechci dítě za každou cenu.Ohrozila bych a zničila všechno,co jsem půl roku budovala – vzájemnou důvěru nevyjímaje.

Nejsem si jistá,zda zvládnu vztah bez dítěte,ale pokud to bude nutné...ano,zvládla bych to.Severuse miluji a vím,že on miluje mne.Nechci ho ztratit kvůli podvodu.A dítě za každou cenu by podvod byl.

 

1.7.2000

Severus mě dneska překvapil romantickou večeříTedy,pokud se dá za romantickou večeři pokládat večeře od skřítků,láhev portského a několik svíček v černé barvě.Nicméně si tohohle jeho gesta vážím,zapomněl být na pár minutek ironický a jedovatý.Dokonce se mi,samozřejmě jen  v náznacích, omluvil za ten včerejšek,za to,jak na mě vyjel,jak mě podezíral z těhotenství a tak.Znova jsme si o tom promluvili,nechala jsem mu čas,vím,že mi řekne,až se bude cítit připravený na potomka.Jen tajně doufám,že to nebude trvat věčně,já s ním dítě chci mít,několik dětí...Ty jeho katastrofické scénáře o vybuchlých kotlících,bandě nezvedených potomků a dalších malérech začínám ignorovat.

 

Severus se ušklíbl.Na ten rozhovor před čtyřmi roky si pamatoval.Tehdy se upřímně vyděsil,když Hermiona začala o dětech,teď věděl,že by s ní dítě rád měl.Jeho vlastní syn nebo dcera.Jenže,Hermiona od toho rozhovoru před čtyřmi roky o dětech už nemluvila a pokud věděl,a on věděl,tak užívala jeho antikoncepční lektvar s naprostou pravidelností.Je jí pětadvacet,je mladá a je jasné,že po dětech bude toužit.Sice si na začátku jejich vztahu určili jistá pravidla,ale on věděl,že pokud by za ním jeho žena teď přišla,že chce mít dítě,kdyby tu možnost navrhla,neodmítl by to.Možná by nebylo špatné,zavést na to řeč,pomyslel si Severus a dál listoval stránkami deníku své ženy.Zarazil se nad stránkou,která byla plná červených srdíček a letících amorků.Při pohledu na datum,zjistil,že je to den jejich svatby -  před třemi roky.

 

sobota,16.5 2001

 

Jsem už dvacet dva hodin šťastně vdaná.Jsem Snaepová.Tento zápis píšu v neděli,když je Severus v Londýně,vážně nechápu,co tam už tři hodiny dělá.

Svatba byla...já vlastně nevím.Nepamatuji si tpho moc.Nejdříve šílený shon,měla jsem žaludek jak na vodě,že se něco přihodí.Pak mě zavřela Molly do pokoje Ginny a začaly mě strojit do šatů.Byly nádherné,jednoduché ale  krásné.Ginny celou dobu posmrkávala,jakoby se jí vdávala vlastní sestra a ne jen kamarádka.Molly na tom byla o poznání hůř,pro ní jsem něco jako druhá dcera.

Pak jsme jeli kočárem ke kostelu a tam čekal Severus,viděla jsem ho na malou chvíli,než-li mi opět zmizel z očí.Byla jsem šíleně nervozní,jestli se na něco nezapomnělo,jestli máme prstýnky,a tak.

Z vlastního obřadu si pamatuji jen své ano,potom jak silně nervózní navlékám Sevovi prstýnek a on mě.A potom jeho polibek.Byl nádherný,zvláštní...takhle mě nikdy ještě nelíbal.

Ze slečny Hermiony Grangerové je paní Hermiona Snapeová.Po svatební hostině o deseti lidech jsme se ,značně unaveni,konečně přemístili do Hradu,prošli ruku v ruce přes pozemky a do našich komnat ve sklepení.Ještě před svatbou jsme je rozšířili o další dvě místnosti,ale i tak tu bude potřeba ještě hodně změnit.

Nechápu ty šťastné nevěsty,které jsou schopné o svatební noci podávat nějaké sexuální výkony.Přiznávám,že jsem usnula,po koupeli při čekání,až spáchá hygienu i Severus,v posteli a můj milovaný manžel mě ani nevzbudil.

Ovšem,všechno jsme si vynahradili dneska ráno a bylo to možná krásnější než-li kdybychom to dělali, unaveni po celém dni, večer.

V manželství se rozhodně se svým mužem nudit nebudu,nebude to jednoduché,on je někdy opravdu strašně paličatý.Miluju ho.

 

23.62001

Severus mě neustále překvapuje.Někdy příjemně,někdy nepříjemně.Když si něco prostě vezme do hlavy ,neustoupí.

Jsem nadšená,jako snad každá žena,že neodmítá nosit snubní prsten,neschovává ho,ale ani nevystavuje na obdiv.Prostě jej má.

Svatbou se dost věcí změnilo.I když jsme spolu žili už před svatbou,najednou je všechno jiné.Už nejsme jen já a on,ale my. Někdy ho mám plné zuby,jak mě do něčeho tlačí,ve snaze vyždímat ze mě to nejlepší – mluvím o lektvarech,jindy bych ho zabila za neumytý hrníček.Ale v závěru jsem šťastná,že ho mám,že se mám o koho opřít,že mu věřím a on věří mě.

Jako katastrofální problém se ukázalo umístění našich psacích stolů a pracovních desek v laboratoři.Nechápu,jak jsme takhle mohli fungovat před svatbou,nebo že by se svatbou kromě mého  příjmení,změnila i velikost laboratoře či učebny?To asi sotva.I když podle toho,jak do sebe každou chvíli vrážíme,jak se občas společně natáhneme pro přísadu,jak se občas při sehnutí pro upadlou přísadu,praštíme do hlav,bych za to dala ruku do ohně.

 

30.6.2001

Přijali mě na universitu,na pětileté studium lektvarů a kouzelnického léčitelství.Samou radostí jsem vlétla k Sevovi do laboratoře a skočila mu,doslova, okolo krku radostí.Samozřejmně že toho hned využil ve svůj prospěch.Ten vybouchlý lektvar bude ze stěn laboratoře seškrabovat ještě několik týdnů.

 

Severus zaslechl hodiny odbíjející jedenáct večer.Měl by se přestěhovat do ložnice,pokud se nechce ráno probudit se zatuhlým krkem a bolestí zad.Hermionin deník si vzal pro jistotu sebou.Natáhl se pohodlně do peřin,přetáhl přes sebe deku,slabě ještě vonící její vůní a spokojeně si otevřel její deník na dalších stránkách.Nečetl ale dlouho,během několika málo minut usnul,s obrazem usmívající se Hermiony před očima.Nemohl se dočkat,až se jeho žena za těch několik málo dnů vrátí.

 

Když  se ráno probudil,ležtel deník vedle něj,otevřený na stránce,kterou určitě večer nečetl.Zápis byl starý dva roky.

 

23.12.2002

 

Vánoce.Měly by to být nejhezčí svátky v roce,jenže já je mám letos totálně zkažené.Může za to Severus.No,možná tak trochu i já,asi jsem neměla reagovat tak...unáhleně a vztekle.

Chápu,že vánoční výzdoba Bradavic mého muže rozpaluje vzteky do ruda,že pokud by tu byl on ředitelem,žádná výzdoba by se nekonala,ale letos je tu ředitelkou ještě stále Minerva,Severus její místo zaujme až prvního ledna.

Nemluvíme spolu.Čím jsem se provinila?Já ani nevím,potřebovala jsem ale včera poradit s jedním lektvarem a tak jsem nakráčela do jeho laboratoře,kde zrovna dělal jeden vysoce nestabilní lektvar.To jsem ovšem netrušila,nejsem on.

Takže jakmile jsem otevřela dveře,kotlík vylétl do vzduchu,jeho obsah se rozlítl všude okolo a Severuse to popálilo.Mě ovšem taky,ale to jsem mu neřekla a to byla chyba.Do rána jsem měla levou ruku oteklou na trojnásobek,horečku a plno spálenin na ruce.

Severus zuřil.Označil mě za ubohou káču se slepičím mozkem,která mu jen znepříjemňuje život.Že vůbec nechápe,proč my dva jsme se brali.Že od mého geniálního mozku čekal,že bude alespoň přemýšlet,než-li vleze do laboratoře.Včera s ním nebyla vůbec řeč,tak kdy jsem mu měla říct,že mě lektvar popálil?Poskytla jsem si veškerou první pomoc,co jsem si byla schopná poskytnout a vypadalo to v pořádku.Copak můžu za to,že tenhle neřád reaguje ještě za dalších šest hodin?!Navíc,to nevypadalo,že by mi mohl ten lektvar ublížit.

Severus prostě bouchl,jako kotlík se špatným lektvarem a odnesla jsem to já.Křičeli jsme,ne,ŘVALI jsme na sebe a museli jsme být slyšet až v ředitelně.Řekli jsme si hodně ošklivých a nepříjemných slov a pravd,že když práskl dveřmi,stála jsem tam jako malá ubrečená holka,která ztratila lízatko a  zamazala si šatečky.Odletaxovala jsem se do svého studentského bytečku a dávám se dohromady.Mrzí mě,co jsem m u řekla,ale on byl tak...hnusný,a bolelo to od něj.Nějak nemám chuť a odvahu dát mu dárky.Asi jsme se ocitli ve slepé uličce.

 

25.12.2002

Merline,on je neuvěřitelný!!!Nejdříve mě dožene k slzám a k tomu,že se odstěhuji když mě vyčte veškeré mé zápory a poté mě rozbrečí podruhé,když se mi  objeví v bytě,se zabalenými dárky a vánočním ministromečkem a stojí tam u krbu a hltá mě tím svým neodolatelným pohledem.A neskutečně mu to sluší.CO SI SAKRA TEN CHLAP MYSLÍ?! Že jsem splachovací?!

A totálně mě odrovnal,když se mi omluvil.To jeho ,,promiň“ bylo prostě ...no zkrátka je to  Snape.A Zmijozel,o čemž jsem se přesvědčila o pár hodin později.On prostě ze všeho musí vytěžit maximum,i z hádkyJá ho prostě miluju.Pokud spolu vydržíme do konce života,aniž by jsme se zabili navzájem,tak to bude zázrak.

 

Severus se musel usmát.Hermiona jej vystihla naprosto přesně.Dokázal vždycky ze všeho vytěžit maximum a hodlal v tom pokračovat.Do budoucna si ale musí dát pozor,aby Hermioně neublížil.Ty tři dny,kdy spolu nemluvili mu dokonale stačily.Tehdy naprosto nechápal,jak že se to ocitli tam,kde tehdy byli?

 

 

30.7.2005

 

Naše první dovolená mimo Bradavice.Jsme Egyptě,já plánuji tu být tři týdny,Severus bručí něco o tom,že tady v tom vedru vydrží maximálně dva dny,víc ne.Chtěla bych vidět pyramidy,hrobky,koupat se v moři,chovat se jako mudlovský turista a ne jako kouzelník.Stálo mě neskutečné úsilí přemluvit mého milovaného muže,aby si černou košili,černé kalhoty,hábit a další věci  jednak svlékl a jednak vyměnil za světlé – bílou odmítl,tak má všechno pískové.

Raději se nebudu rozepisovat o tom,co všechno jsem musela podstoupit,aby to udělal.Merline,myslím,že zaměstnanci hotelu nabyli přesvědčení,že jsme tady na líbánkách,divím se,že si ještě nikdo nestěžoval ...Kdybych nebyla za něj , už několik let,provdaná,rozhodně bych se ho pokusila zbalit,je prostě k sežrání a ...prokoukl.Světlé věci budu muset nárokovat víckrát,i v Bradavicích.

dneska jsem ho vytáhla do starého města – káhira je prostě krásná.A mě fascinoval bleší trh tady,těch krámečků s cetkami,kořením a dalšími věcmi jsou úžasné.Severus se celkou dobu tvářil,jako kdyby snědl tlustočerva,ale ovšem jen do té doby,než-li jsme téměř minuli krámeček s kořením a bylinkami.Byl na konci trhu,téměř zapadlý mezi krámem s obuví a šperky.Naše překvapení bylo ještě větší,když jsme zjistili,že je to kouzelnický krámek.Sev byl ve svém živlu – všude okolo nás se nacházely roztodivné druhy koření,ao některých jsem ani neslyšela.Utratili jsme tady značnou část svých peněz určených na tuto dovolenou,ale výsledek stál za to.Jen doufám,že s tímhle vším nás vezmou do letadla a nezavřou nás pro pašování drog...

Jo,a ještě jednu perličku musím zmínit.Byli jsme v poušti,chtěla jsem si vyzkoušet tu jízdu na velbloudech.Severus hodně protestoval,ale nakonec se nechal umluvit.Beduín v poušti nám nabídl dva velbloudy a doprovod.Ale ještě předtím smlouval se Sevem o mém prodeji za pět takových dromedárů.Nejvíc jsem se nasmála,když mě beduín označil za jeho dceru,že jako otec za mě dostane těch velbloudů deset.Severus jej vyvedl z omylu a milý beduín obdivně pozvedl obočí,obešel si mě kolem dokola a pak se se Severusem dohadoval o mé ceně.A mě smích přešel,on měl v úmyslu mě doopravdy prodat,bídák jeden.

  na pokoji mi zdělil,že mě prodal za třicet pět velbloudů,dvacet koz a patnáct krav.A jako bonus prý dostane ještě beduínovu dceru jako hospodyni.Ten mizera.Tohle mu ale jen tak lehce neprošlo – nakonec škemral o mojí pozornost.

 

Severus nalistoval posledních několik stránek a se zájmem se do nich začetl.Na Egypt rozhodně nechtěl vzpomínat.Hermiona jím byla nadšená,tahala jej po všech možných památkách,on dával přednost méně turisticky známým místům,kde mohl obdivovat tu tisíciletou nádheru bývalých faraonů.Dalo by se říct,že kromě toho bylinkářova krámečku,se mu nejvíce zamlouval hotelový pokoj – tam měl Hermionu jen pro sebe a konečně si mohl naplno užívat manželských radostí.Ne,že by si jich předtím neužíval,ale tady to najednou bylo jiné – na nic nemuseli myslet,nikdo je nerušil,měli čas jen a jen pro sebe.

 

25.8.2005

Od včerejška je mi strašně špatně.Nejspíš jsem to večer přehnala s jídlem – zplácala jsem včera kyselé okurky,čokoládu,uzené a  rajčatový salát.Sev mě varoval,že mi bude zle,ale když já na to měla takovou chuť.Nechápu to,kyselé okurky nesnáším,rajčata nejím a uzený mi taky nejede.

 

12.10.2005

Vypadá to...ne  jsem si jistá,že z Egypta budeme mít památku.Jsem těhotná.Poppy byla radostí bez sebe,když mi to zdělovala – sedmý týden.Nevím,jestli se mám smát nebo brečet a netuším,jak Sevovi říct,že bude otcem.Pro něj naprosto šílená představa.Pokud to mimino nebude chtít...já nevím,asi se rozejdeme,protože já dítě chci,on nejspíš ne.Alespoň se za ty roky k dítěti nevyjádřil.

Nechápu,jak se to mohlo stát.Teda,jak se dělají děti vím.A pravidelně užívám Sevovu vlastnoručně připravenou antikoncepci ,což je –lektvar,který mi každý měsíc míchá,takže nechápu,nikdy jsem ho nevynechala,to není mož......a do háje.

On mě zabije!Měla jsem si ho vzít ten den,kdy jsme byli u beduínů,ještě večer mi ho dával na noční stolek,jenže -  ráno jsme  zaspali,spěchali jsme a já ten flakonek dala do tašky,kterou jsem nakonec zapomněla dole v hale,a po návratu už tam nebyla a na lektvar  jsem si nevzpomněla.Po návratu od beduínů se věci vyvinuli jaksi jinak a další dny jsem si na lektvar ani nevzdechla.Merline,já jsem tak pitomá,pitomá,pitomá!!!

No,Hermiono,pěkně sis to zavařila.

Co budu dělat,to netuším.Musím mu o tom říct,jenže příští týden je ta pitomá konference ,kde mám být.A poté nejspíš budu muset sebrat  odvahu a zdělit mu,že jsem v Egyptě vynechala lektvar a teď budeme mít malého Snapea nebo Snapeovou.

Netuším,co budu dělat v případě,že mi navrhne potrat – nepřipadá v úvahu.Nejspíš budu muset po konferenci začít balit kufry a stěhovat se zpátky do studentského bytečku v Londýně.

Budu máma.Máma ...M-Á-M-A !!!!

 

Severus dočetl až sem a netušil co na to řít.Tohle byl poslední zápis předtím,než-li Hermiona odjela na tu konferenci do Bristolu.Vrací se zítra.

 

Zpráva,že čeká dítě,že je Hermiona těhotná jím docela otřásla.

 

Jistěže, je to její vina,ona bere jeho lektvar,ona...Ale ne,unaveně si promnul obočí.Na početí jejich potomka se podíleli oba.

Navíc,Hermiona lektvar nevynechla schválně,prostě si ho zapomněla vzít.Do budoucna bude muset nějak zabránit obdobným katastrofám...

 

Dítě...vlastní dítě...vždyť on s dětmi neumí jednat,neumí s nimi mluvit,nejraději by je uškrtil,rozsekal do přísad do lektvarů,zavřel je do sklepení,až by tam umřely hlady...no dobře,tohle s vlastním synem nebo dcerou dělat nebude,to by ho Hermiona asi zabila.

 

Odložil deník zpátky odkud ho vzal.Potřebuje pořádného panáka.

Merline,proč?Za co mě trestáš,že budu rodičem?!Věděljistě,že Hermiona je už rozhodnutá,dítě si nechat a on sám si sobě čestně musel přiznat,že dítě chce taky.

Teď je na Hermioně,aby mu řekla,že čeká dítě.Jejich dítě.Asi by nebyla nadšená,kdyby jí řekl,že ví,že čeká dítě,následovala by palba otázek,od kud to ví,a on by musel přiznat,že četl její deník.

 

On,Severus Snape,postrach bradavických studentů, bude mít potomka.Těžko uvěřitelná myšlenka,ale pravdivá.

 

20.10.2005

Včera jsem Severusovi oznámila,že čekám dítě.Nic neřekl,žádná reakce,žádné skákání vysoko do stropu,žádné nadšení,hodně dlouhou dobu jen mlčel.Chtělo se mi brečet.Je konec,prostě naše manželství skončí.A můžu si za to sama.

Severus mě ale překvapil,protože se najednou začal usmívat,až vypadal jako měsíček na hnoji a pak si mě stáhnul na klín a ....no,o tom nebudu raději psát,bylo to moc hezký.

Povídali jsme si spolu dlouho,pomalu až do rána.Zvláštní pocit,jsme spolu čtyři roky a pořádně jsme si promluvili až dneska v noci.Dověděla jsem se strašný věci z jeho dětství,vím,že ale nebude stejný jako jeho otec.On našeho syna bude milovat.Bude přísný otec,to ano,ale na druhou stranu,vlastní dítě bude milovat víc než-li svůj život.

A já miluju jeho.

 

p.s.Vím,že četl můj deník,a že o dítěti musel vědět dříve,než-li jsem přijela. Chtěla jsem si vzít sebou deník,ale zapomněla jsem ho mezi knihami,které jsem den předtím uklízela.

A jak jsem to poznala ?Při přípravě lektvaru na omrzliny mi nedal krájet kobilčí tykadélka a žížalí tělíčka,jako pokaždé,ale dal mi krájet kořen lichořeřišnice.Nejdřív jsem na něj jen tupě zírala,jestli se mu něco nestalo,ale když to udělal u dalšího a dalšího lektvaru,došlo mi,že četl deník.

 

Poslední komentáře
23.12.2011 20:48:54: Hezké... ale já si myslela, že Hermiona tam ten deník zapomněla naschvál - aby se Severus dozvěděl o...
27.08.2010 10:06:58: Děkuji všem za komentíky,potěšily. Ti velbloudi a prodej ....něco podobného mi udělal z legrace pře...
26.08.2010 22:05:05: pěkná povídka, severus-turista a severus-prodejce herm mě pobavilismiley${1} smiley${1}
24.08.2010 16:17:02: skvělá povídkasmiley${1} Prodal jí za slušnou cenusmiley${1} Hermiona je šikovná, že ho odhalilasmiley${1}
 
Veškerá práva vyhrazena J.K.Rowlingové.Dále si nečiním finanční ani autorské nároky na obrázky zde umístěné,jsou sezbírány z různých zdrojů na internetu.Stránky nevznikly za účelem zisku.