HANČINY POVÍDKY

Koho to tu máme - od 1.1.2010

hodiny

vzkazníček

mapka

Locations of visitors to this page

UŽITEČNÉ ODKAZY

A-SISI

úžasná povídka....

Alki a její povídky

mrkněte,pěkné povídky o Pobertech aj.

ELULINEK

ffdenik

určitě sem koukněte.

HP POVÍDKY

JANE

krásné povídky s párem ss/hg

NADIN

Nadin a její skvělé povídky

PORTRÉT PRO BRADAVICE

Úžasná povídka a také překlad.

SLUZY

Severus,Hermiona a piráti.Rozhodně stojí za to!

STRÁNKY WEBGARDENU - ADMIN.

odkud jste?

od kud jste?

Olomoucký kraj (2451)
 

Hradecko (2481)
 

Jihočeský kraj (2487)
 

Plzeňsko (2472)
 

Vysočina (2470)
 

Pardubicko (2500)
 

Praha (2526)
 

Brno a okolí (2486)
 

Zlínský kraj (2412)
 

Ostravsko (2546)
 

Jižní Morava (2460)
 

Liberecko (2452)
 

Slovensko (2505)
 

ústecký kraj (2430)
 

chomutovsko (2466)
 

Šumava (2444)
 

= Minulost - přítomnost - budoucnost

2.kapitola

         2.Návrat
Severus Snape otevřel dveře rodinného sídla,a pomalu prošel vstupní halou.Do nosu jej uhodil pach starého nábytku,zatuchlosti a nevětrané místnosti.Smetl pár pavučin,které se mu zachytily na hábitu.Dřevěnou vyřezávanou hůl odložil u paty schodiště,cestou ke krbu opět smetl několik pavučin a s povzdechem se sesunul do zaprášeného křesla.Ten starý kus nábytku pod ním zaúpěl,léta do něj nikdo nesedal.Nechtěl se sem vracet,nikdy v životě,ale po událostech posledních
téměř dvou let změnil své rozhodnutí.

Přičaroval si láhev velmi kvalitní whisky a nalil si do jedné z vykouzlených sklenic.S pohledem upřeným do prázdného krbu jí naráz vypil.Teplo,šířící se jeho tělem,jej příjemně unavilo,ale tento příjemný pocit vystřídal pocit naprosté bezmocnosti.
To,že přežil válku dobra proti Pánu zla a následně útok Voldemortova hada Naginiho,mohl považovat za zázrak.Uvědomoval si,že při svém postavení,které ve válce měl,to zázrak byl.Když se probral v nemocnici U sv.Munga,byl dočasně ochrnutý na dolní polovinu těla následkem hadího kousnutí.Dodnes slyšel hlas lorda Voldemorta,jak přikazuje,,Zabij" a dodnes viděl ty oči hada a cítil jeho zuby,jak mu pronikají kůží.Také si uvědomoval,že nebýt toho,že do sebe měsíc před bitvou každý den lil dvě dávky lektvaru proti hadímu kousnutí jako prevenci,už by tu nebyl.
,,Přežil jsi Severusi Snaepe...," zamumlal nad svým obrazem v zrcadle,když se v koupelně umýval po dlouhé cestě.,,Ale za jakou cenu..."
Ta cena byla příliš vysoká.Byl sice nositelem Merlinova řádu za zásluhy,byl plně rehabilitován,co se týče obvinění za smrt Brumbála,ale i tak bylo přežití vykoupeno vysokou cenou.

Na začátku války,kdy vzestup zla byl velmi pozvolný a plíživě nenápadný přišel o vše-o sestru,o její dceruSerenu,o postavení,přátele a práci,kterou chtěl dělat .Po propuštění z nemocnice a po rehabilitacích pak přišel o jedinnou ženu,která byla ochotná s ním žít,a kterou,to si musel přiznat,ve svém životě chtěl.Vlastně za jejich rozchod mohl sám.Tři týdny po jejich rozchodu,kdy ho nechala zlomeného v jeho londýnském bytě,se rozhodla vdát se za přítele z dětství.Neschvaloval její volbu,ale nedala mu na výběr,odmítla jej poslouchat.Snažil se spálit mosty,ale zjistil,že to nejde,za ten půl rok,co byli spolu jí měl vrostlou v srdci.

Když se podíval na hodiny nad krbem,zaznamenal,že se blíží půlnoc.
,,Ze slečny Grangerové,je už paní Weasleyová," pomyslel si,,Možná to tak má být." A nalil si další sklenici whisky a najednou jí vypil.

Strávil tři měsíce v ohrožení života,kdy nebylo jisté,jestli další nadechnutí,nebude to poslední.Další dva měsíce se dával do pořádku a pak následovaly téměř čtyři měsíce krutého léčení,krutých rehabilitací,kdy měl sto chutí brečet jako malé dítě.Jakmile se naučil ovládal invalidní vozík,začal docházet dennodenně na kliniku,aby se následně znova učil chodit a pohybovat se.Doteď musel nosit hůl,stále trochu napadal na pravou nohu a několikrát do měsíce se stěží na ní postavil.Ironií osudu bylo,že na tu bolest žádný utišující lektvar už nepomáhal.
,,Profesore,na co si vlastně stěžujete?Buďte rád,že jste útok té bestie přežil,že budete chodit,a že nemáte poškozený mozek." To mu po jednom zvláště vydařeném dni řekl mladý léčitel,když Severus bolestí roztřískal dvě křesla.
Ano,na co si vlastně stěžuje? Jiní dopadli mnohem,mnohem hůře.Mohl být vlastně mrtvý.
Ale není,Merlin s ním má asi jiné záměry.

Přišel o práci v Bradavicích,ne že by ho učení lektvarů nějak zvlášť uspokojovalo,to ne,ale byla to možnost,jak se i věnovat výzkumu.A ten ho naplňoval.
Když ho konečně pustili od Munga,byl rozhodnutý věnovat se výzkumu lektvarů na následky kleteb,které se nepromíjejí.Během půl roku nebyl schopen ale najít odpovídající laboratoř.Nakonec musel kapitulovat,protože si uvědomil,že široko daleko nebyla a není jiná vhodná laboratoř /kromě té v Bradavicích/na výzkum,než-li ta v podzemí rodinného sídla Princeů.Další dva měsíce sčítal různá pro a proti zda se vrátit.

Nakonec zvítězila jeho touha po výzkumu a on se vrátil do domu svého dětství a mládí,kde prožil ne zrovna příjemné věci.Kdyby nepotřeboval tu zatracenou laboratoř,asi by sem nikdy nešel.
Po zběžné prohlídce domu se ujistil,že žádné velké úpravy nebudou nutné a tak veškerá důležitá rozhodnutí odložil na druhý den,dnes,pod návalem vzpomínek nebyl schopný cokoliv dělat.
myslel si,že je s minulostí vyrovnaný,ale dnešní den mu ukázal,jak moc slabý je,pokud jde o vlastní vzpomínky.

Když se ukládal do postele,vzpomínky na minulost se opět vrátily....


Komentáře

[1] Dorea | Web | 5. října 2009 v 20:29 | Reagovat

teda Hermiona dala přednost Ronovi před Severusem O_O teda doufám, že to tak nencháš ;-)

Žádné komentáře
 
Veškerá práva vyhrazena J.K.Rowlingové.Dále si nečiním finanční ani autorské nároky na obrázky zde umístěné,jsou sezbírány z různých zdrojů na internetu.Stránky nevznikly za účelem zisku.