HANČINY POVÍDKY

Koho to tu máme - od 1.1.2010

hodiny

vzkazníček

mapka

Locations of visitors to this page

UŽITEČNÉ ODKAZY

A-SISI

úžasná povídka....

Alki a její povídky

mrkněte,pěkné povídky o Pobertech aj.

ELULINEK

ffdenik

určitě sem koukněte.

HP POVÍDKY

JANE

krásné povídky s párem ss/hg

NADIN

Nadin a její skvělé povídky

PORTRÉT PRO BRADAVICE

Úžasná povídka a také překlad.

SLUZY

Severus,Hermiona a piráti.Rozhodně stojí za to!

STRÁNKY WEBGARDENU - ADMIN.

odkud jste?

od kud jste?

Olomoucký kraj (2451)
 

Hradecko (2481)
 

Jihočeský kraj (2487)
 

Plzeňsko (2472)
 

Vysočina (2470)
 

Pardubicko (2500)
 

Praha (2526)
 

Brno a okolí (2486)
 

Zlínský kraj (2412)
 

Ostravsko (2546)
 

Jižní Morava (2460)
 

Liberecko (2452)
 

Slovensko (2505)
 

ústecký kraj (2430)
 

chomutovsko (2466)
 

Šumava (2444)
 

= Minulost - přítomnost - budoucnost

3.kapitola

    3.Neznámý muž

Probudil jí chlad a roztřásla se zimou,slabou deku si přitáhla blíže k tělu a zachumlala se do ní.Moc to nepomohlo,ale pořád lepší než-li drkotat za několik minut zuby.Nicméně,spánek jí už nebyl dopřán.
Ozvalo se cvaknutí a zvuk klíče odemykajícího zámek.Mladá žena v temné místnosti se instinktivně přitiskla více ke zdi,smysly a tělo připravené k útoku.Mříž,která byla takovou věčnost zavřená se teď otevřela a v mihotavém světle louče se objevila postava s maskou na tváři.

,,Jste ...volná...," ten hlas nepoznávala,byl změněný maskou ,,Válka skončila...."
Když se nehýbala a jen vystrašeně na něj zírala,snažící se pochopit,co jí tady vlastně říká,udělal muž krok směrem k ní.Ušklíbl se nad tím,jak žena reagovala - jako by s tou stěnou chtěla splynout.Rozhodl se,že už jí nebude déle trápit.Hodil po ní několik kusů oblečení.
,,Válka skončila...před rokem...jste volná..."
Konsternovaně se zvedla.Chtěla ze sebe vypravit pár slov,ale hlas jí neposlouchal.
Muž jí uchopil za bradu
,,Paměť vám vrátit nemůžu...ale hlas... ano." A zamumlal jakési kouzlo,které neznala.Cítila jak tlak na hlasivkách ustupuje a když chtěla promluvit,ozvalo se nejdříve jen zachrčení.Zkusila to tedy znova a znova,až promluvila
,,P..pr...proč?"
,,Co myslíte?"
,,Proč...jsem...byla...tady....",
,,To já nevím.Pán řekl,že pokud se nevrátí do roka,mám vás pustit.Rok je pryč,tak vás pouštím..," tohle byla milosrdná lež,on věděl,že se jeho zaměstnavatel vrátí za hodinu a tak jí musel co nejdříve dostat pryč.
Nechápavě na něho zírala a snažila se vstřebat tuhle informaci.Dostala vztek
,,Takže...já jsem ..hnila..rok...v"
,,Dva a půl roku," skočil jí do řeči tajemný muž ,, a seberte si věci a vypadněte dřív,než-li si to rozmyslím a zavřu vás na dalších deset let.To by jste se nemusela dostat ven už..."
Plesk...jeho samolibou řeč ukončila pořádná facka.Překvapeně se na ní díval,ale nic neudělal.Byla v právu.
Najednou,jakoby se v ní probudil život,posbírala hozené svršky a vyřítila se po dlouhém schodišti ven.Ten dům neznala a netušila,kde se nachází.Unaveně si sedla na nejbližší kámen,neměla vůbec tušení,kde je.
,,Támhle tím směrem je Londýn...tak dva dny cesta pěšky.Můžete použít ale ...tohle."
Neznámý jí podával hřeben-patrně přenášedlo.
,,Proč to děláte?"
,,Já sám nevím....s tou pamětí by jste měla jít do nemocnice.Neztratila jste jí kouzlem,je to spíš psychická záležitost..."
,,Jste..byl..jste kouzelník?"
,,Jsem lékouzelník,který se postavil na špatnou stranu a včas si neuvědomil,že je pozdě na návrat...A dostal jsem se mimo zákon,to,co jsem dělal by stačilo na Azkaban..doživotně."
Ellen se na něj dívala.Podle postavy odhadovala jeho výšku asi na stodevadesát,váha okolo osmdesáti kilo.Věk?To nebyla schopná posoudit,v obličeji měl stále smrtijedskou masku a nehodlal jí nejspíš sundat.
,,A ještě něco vám chci dát...měla jste to u sebe v kapse hábitu..."
natáhl ruku a podával jí kouzelnou fotografii.Byla na ní asi desetiletá holčička na houpačce a bezstarostně se smála na mladého muže v černém hábitu.Ta fotka i ten muž jí byla hodně povědomá,jen si nedokázala srovnat v hlavě,kde ho viděla.
,,Ten..mladý muž..je mi hodně ..povědomý."
,,Severus Snape."
,,To jméno jsem už někde slyšela...jen si nemůžu vzpomenout..."
,,Mistr lektvarů,pravá ruka Voldemorta a Brumbálův špeh.Po válce byl plně rehabilitován,co je s ním teď-nevím."
,,Měla by jste už jít."
,,Děkuji..."
Kývl na souhlas a s pomocí přenašedla se přemístila na periferii Londýna.Netušil,co ho to popadlo,proč vůbec v nepřítomnosti svého pána šel do sklepení.Byla to jediná možnost,jak během hodiny dostat tu dívku pryč odtud.
Mladý muž si teprve teď,když dívka zmizela,uvědomil,že tenhle čin ho bude stát život.Teď už neměl co ztratit.Litoval jen jednoho - že se nikdy nezeptal na její jméno a svého pána na to,proč jí vlastně zajal.Teď už to ale bylo jedno.
Nemýlil se,jeho ,,zaměstnavatel" opravdu zuřil,že mu dívka utekla.A zuřil ještě víc,když mu jeho pomocník klidně oznámil,že jí pustil,dopomohl jí k útěku.V první chvíli si vybil vztek na mladém muži a použil na něj čtyři Cruciaty.A když byl jeho lékař téměř na pokraji zhroucení,poslal na něj tu poslední smrtící kletbu -Avadu.Zelený paprsek vystřelil z hůlky a o vteřinu později, vystřelil stejný paprsek z hůlky mladého lékaře.

O tři týdny později našli bystrozoři v hale starého,polorozbořeného domu dvě těla,podle masky na obličeji mladšího muže usoudili,že jde o poslední vyřizování účtů mezi Smrtijedy a případ nechali otevřený.Pohled na ně nebyl vůbec pěkný a tak se nikdo nenamáhal pátrat po jejich totožnosti.V podzemí našli i otevřené dveře do cely a jeden z nich,Howard Carter našel u starého slamníku zlatý řetízek s medailonkem.
,,Co jsi našel Cartre?"
,,Někdo tu ještě nedávno byl ....patrně žena..." ukázal řetízek druhému a ten ho dlouze prohlížel.
,,Ten znak na medailonku...je mi nějak ..povědomý...nevím kde jsem ho už viděl..."
Medailonek i řetízek skončil v archivu pro pohřešované osoby,co kdyby se někdo o něj přihlásil,i když v to,věřil jen málokdo...


 

Komentáře

[1] Dorea | Web | 5. října 2009 v 20:33 | Reagovat

ááááá...zatím to teda moc nepobírám, ale věřím, že mi to časem osvětlíš ;-) jsem moc zvědavá, co se z toho vyklube :-D

Poslední komentáře
10.01.2010 10:56:54: skvele a napinavesmiley${1}smiley${1}tesim sa a idem dalejsmiley${1}smiley${1}smiley${1}
 
Veškerá práva vyhrazena J.K.Rowlingové.Dále si nečiním finanční ani autorské nároky na obrázky zde umístěné,jsou sezbírány z různých zdrojů na internetu.Stránky nevznikly za účelem zisku.