HANČINY POVÍDKY

Koho to tu máme - od 1.1.2010

hodiny

vzkazníček

mapka

Locations of visitors to this page

UŽITEČNÉ ODKAZY

A-SISI

úžasná povídka....

Alki a její povídky

mrkněte,pěkné povídky o Pobertech aj.

ELULINEK

ffdenik

určitě sem koukněte.

HP POVÍDKY

JANE

krásné povídky s párem ss/hg

NADIN

Nadin a její skvělé povídky

PORTRÉT PRO BRADAVICE

Úžasná povídka a také překlad.

SLUZY

Severus,Hermiona a piráti.Rozhodně stojí za to!

STRÁNKY WEBGARDENU - ADMIN.

odkud jste?

od kud jste?

Olomoucký kraj (2451)
 

Hradecko (2481)
 

Jihočeský kraj (2487)
 

Plzeňsko (2472)
 

Vysočina (2470)
 

Pardubicko (2500)
 

Praha (2526)
 

Brno a okolí (2486)
 

Zlínský kraj (2412)
 

Ostravsko (2546)
 

Jižní Morava (2460)
 

Liberecko (2452)
 

Slovensko (2505)
 

ústecký kraj (2430)
 

chomutovsko (2466)
 

Šumava (2444)
 

= Minulost - přítomnost - budoucnost

4.kapitola

      4.Setkání

Týden po nálezu dvou mrtvých smrtijedů bystrozory Cartrem a Edkinsem,seděla slečna Hermiona Grangerová za svým pracovním stolem a pročítala pergameny co měla nahromaděné na stole.Byly to převážně zprávy z různých vyšetřování pohřešovaných osob.Voldemort sice padl před téměř dvěma roky,ale hrstka věrných Smrtijedů pořád doufala,že je to jen sen,že jejich pán nakonec znova,i přes drtivou porážku a smrt,povstane.Když přišli konečně na to,že se tak nestane,snažili si alespoň zachránit holý krk.Tou dobou se objevilo i několik pohřešovaných osob v dosti zuboženém stavu a někteří na pokraji šílenství a taky se objevovaly žádosti o hledání té či oné osoby,která zmizela za války.

Odbor pro pohřešované osoby sídlil v nepoužívané budově ministerstva kouzel v Londýně a Hermiona byla ráda,že měsíc po zrušené svatbě s Ronaldem Weasleym má svojí mysl čím zaměstnat.Navíc,ta práce se jí začínala i líbit.

Před měsícem zrušila svatbu.No,to tak úplně nebyla pravda,protože k tomu došlo při obřadu
,,Slečno Grangerová,berete si zde přítomného pana Ronalda Weasleyho dobrovolně
a slibujete,že při něm budete stát v dobách dobrých i zlých ."hlas oddávajícího jí najednou připadal tak vzdálený.
,,Slečno..." ozvalo se po delší chvíli ticha.Hermionu zachvátila panika,když se ozvalo i několik hlasů.Ne,ona nemůže říct ano,ne,nemůže,..
,,Ne...já..."
,,Co jste říkala slečno?" zarazil jí oddávající,který se ujišťoval,že slyšel dobře
a v zahradě to zašuměla.
,,Ne...já nemůžu...Rone.." otočila se na svého snoubence,který byl v šoku,,omlouvám se...tohle ...byla chyba,já si tě vzít... nechci.Odpusť mi Rone." a s pláčem vyrazila pryč ze zahrady a přemístila se ,i ve svatebních šatech k sobě domů.

Potřásla hlavou jak chtěla odehnat nepříjemnou vzpomínku.S nikým od Weasleyových se od té doby neviděla,pořád se styděla za to,co provedla.Ale dneska věděla,že udělala dobře,ten vztah a manželství by nefungovalo.Ne že by Rona neměla ráda,měla a moc,ale nemilovala ho.
Raději se pozorně věnovala pergamenům na stole.Najednou se zarazila,když začala číst hlášení,které bylo týden staré.Pak se podívala na obrázek nějakého řetízku s medailonkem a vystřelila od stolu rychlostí blesku až se za ní ta hromada pergamenů rozletěla po podlaze.Nechala je tam a spěchala do archivu.
,,Howarde...Howarde!!!" zakřičela,celá udýchaná,když se jí nikdo neozýval
,,Jsem tady nahoře" ozvalo se jí téměř nad hlavou.Mladý bystrozor balancoval na žebříku s obrovskou krabicí,,Potřebovala jsi něco?" hulákal na ní z té výšky.
,,Ano...můžeš prosím tě,slézt dolů?!"
Když mladík slezl dolů,ukázala mu fotografii.
,,Co víš o tomhle?"
,,Celkem nic...našli jsme to minulý týden v jednom rozbořeném baráku,byli tam dvě odporné mrtvoly Smrtijedů a tohle bylo...ve sklepení."
,,Bylo tam ještě něco jiného?Fotka nebo oblečení?"
,,Bohužel ne." mladík se natáhl po krabici a vyndal z ní řetízek,,Víš,něco mi to připomíná...jen nevím co."
,,Ten znak ..Howarde,já vím komu asi patří nebo patřil."
,,Komu?"mladý muž byl hodně zvědavý
,,Dokud se neujistím o pravdě,neřeknu ti to...vyvolalo by to zbytečný zmatek."
,,A pravdu hodláš zjistit jak,Hermiono?"
,,Jak?Musím se někoho na něco zeptat," když viděla jeho znechucený obličej pokračovala,,Neboj se,je to bezpečné,nemůže se mi nic stát."

,,jenom to, že tě Severus Snape zabije za to,že jsi otevřela případ zmizení Sereny Princeové."honilo se jí hlavou.

Věděla se stoprocentní jistotou,že se nemýlí.Ten znak byl znakem rodu Princeů a vzhledem k tomu,že to byl řetízek s medailonkem,muselo jít o Serenu Princeovou.To by znamenalo,že je reálná šance jí najít,živou.

Teď potřebovala zjistit,kde se Severus momentálně nachází.V jeho londýnském bytě určitě ne.Prohnala se jako velká voda a vřítila se do kanceláře Kingsleyho Pastorka
,,Hermiono,co tady děláš?"
,,Potřebuji...potřebuji zjistit..kde je Severus.Teď hned." vyhrkla celá zadýchaná.,,Je to opravdu nutné,Kingsley."
,,A řekneš mi alespoň o co jde?"
,,O Serenu Princeovou.Víc ti neřeknu,musím mluvit se Severusem."
,,Je na rodinném sídle Princeů,v severním Skotsku.Pracuje na výzkumu.Včera se tu zastavil.Zrušil některá obranná kouzla kolem sídla a připojil krb k letaxové síti.Nemělo by být pro tebe problémem přemístit se k němu."
Hermiona se usmála.
,,Děkuju ti."

Přemístila se do Severního Skotska .Přemístění se jí trochu nepovedlo,protože se přemístila rovnou do haly rodinného sídla Princeů a vrazila rovnou do ...Severuse Snapea.Ztratila rovnováhu a snažila se zabránit pádu.Bohužel jí v té chvíli nenapadlo nic jiného,nežli se chytit procházejícího Severuse,který toto nečekal a
navíc nebyl v kondici a oba se poroučeli k zemi.Severus zaslechl slabé křupnutí.Nejspíš jí zlomil ruku,jak se na ní svalil.
,,Co tu...pro Merlina,...jak jsi mě...našla?" sbíral se na nohy a nešetrně jí popadl za ruku,aby jí pomohl vstát.Sykla bolestí,a zápěstí jí začalo nepěkně otékat.Zafixoval jí ho kouzlem.Poděkovala mu úsměvem.Raději uhnul pohledem.
,,To Kingsley."
,,Přerazím ho.Ať je to ministr nebo ne,zabiju ho," podíval se na ní,,Co vlastně chceš?" nalil jí do sklenice vodu a pokynul jí ke křeslu.
,,Jde o něco,co se týká Sereny."
Sklenička v jeho ruce praskla,rozmáčkl jí.Pořezal se,ale nevnímal bolest,to,co řekla ho vykolejilo.
,,To je vtip?!"
,N,e,není" natáhla k němu malou krabičku,,Tohle našli minulý týden dva z našich bystrozorů v rozbořeném domě."
Severus velmi opatrně otevřel krabičku,kterou mu podala.To,co uviděl vevnitř ho překvapilo.
,,To je..." víc ze sebe nedokázal vypravit.Šokovala ho.Díval se na řetízek s medailonkem,který vlastnila jeho sestra a který po její smrti dostala její dcera Serena.Jiskřička pochybnosti byla zažehnuta.Existovala minimální šance,že je Serena naživu.

Komentáře

[1] Dorea | Web | 5. října 2009 v 20:42 | Reagovat

zajímavé, tak přeci se nevdala,,dobře i když mi bylo Rona trochu líto, utéct někomu od oltáře to bych nechtěla zažít brrr...jen jedno malé rýpnutí, nemyslím, že rodinné sídlo by nemělo protipřemísťovací barïéru, ale nench se mnou naštvat, já jsem rejpal :-D

 

Poslední komentáře
10.01.2010 11:01:27: uzasne a skvele....hmm a teraz uz viem kto je slecna neznama smiley${1}smiley${1}smiley${1}smiley${1}
 
Veškerá práva vyhrazena J.K.Rowlingové.Dále si nečiním finanční ani autorské nároky na obrázky zde umístěné,jsou sezbírány z různých zdrojů na internetu.Stránky nevznikly za účelem zisku.