HANČINY POVÍDKY

Koho to tu máme - od 1.1.2010

hodiny

vzkazníček

mapka

Locations of visitors to this page

UŽITEČNÉ ODKAZY

A-SISI

úžasná povídka....

Alki a její povídky

mrkněte,pěkné povídky o Pobertech aj.

ELULINEK

ffdenik

určitě sem koukněte.

HP POVÍDKY

JANE

krásné povídky s párem ss/hg

NADIN

Nadin a její skvělé povídky

PORTRÉT PRO BRADAVICE

Úžasná povídka a také překlad.

SLUZY

Severus,Hermiona a piráti.Rozhodně stojí za to!

STRÁNKY WEBGARDENU - ADMIN.

odkud jste?

od kud jste?

Olomoucký kraj (2451)
 

Hradecko (2481)
 

Jihočeský kraj (2487)
 

Plzeňsko (2472)
 

Vysočina (2470)
 

Pardubicko (2500)
 

Praha (2526)
 

Brno a okolí (2486)
 

Zlínský kraj (2412)
 

Ostravsko (2546)
 

Jižní Morava (2460)
 

Liberecko (2452)
 

Slovensko (2505)
 

ústecký kraj (2430)
 

chomutovsko (2466)
 

Šumava (2444)
 

= Minulost - přítomnost - budoucnost

6.kapitola

   6.Pomoc?Pomoc!

Postava v roztrhaném kouzelnickém hábitu se ploužila po Příčné ulici. Nevnímala to příšerné horko, které bylo venku,byl konec června a teploty vyšplhaly na třicet stupňů. Nevšímala si znechucených pohledů kolem jdoucích lidí, kteří si ostentativně zacpávali nos,neboť tato podivná osoba - páchla.
Ona sama už ten zápach přestala vnímat.Dnes to bylo přesně šest týdnů,co jí ten prapodivný muž pustil z vězení . Ani tam zrovna nedodržovala základní hygienická pravidla. Ne,že by nechtěla,umýt se mohla jednou za měsíc,ale voda se pro ní stala symbolem přežití.
Strávila šest týdnů na okraji společnosti,její paměť odmítla spolupracovat a jediné,co si dokázala bez problémů z minulosti vybavit byla Příčná a Obrtlá ulice a to,že je čarodějka.Zjistila,že mudlové o kouzelnickém světě nic nevědí,většina z nich jí považovala za blázna a nebo se s ní odmítla bavit.Před třemi týdny ale narazila na jednoho motáka a ten jí,za to,že se s ním vyspala,poskytl informaci, jak se dostane na Příčnou.Také jí dal něco málo peněz.O dva dny později zemřel,selhalo mu srdce.Věděla,že tím,že se s někým vyspí,není zrovna nejlepší způsob,jak si opatřit informace,ale protentokrát měla štěstí.Ten moták nelhal a ona se dostala na Příčnou ulici.

Její paměti toto místo bylo povědomé, už tady kdysi byla.
Přepadl jí záchvat kašle,který kolemjdoucí donutil vyhýbat se jí.před pěti dny zmokla,byla promočená až na kost,ale protože neměla jiné oblečení,tehdy usnula v mokrém pl,ášti.Následky na sebe nenechaly dlouho čekat.Už dva dny jí trápila vysoká horečka.Když už se napůl v mrákotách dostala na Příčnou bez větší ujmy na zdraví,pevně stiskla v kapse těch několik galeonů a svrčků,co dostala a doufala,že směrem,kterým se vydala,najde lékárnu.
,,Sakra ženská,dávej pozor!" Do někoho vrazila.Minula vysokého muže v temně modrém hábitu ,aby vzápětí vrazila do druhého.
Pak jí někdo hrubě chytil za ruku,prudce otočil k sobě až vykřikla bolestí.Hleděla naprosto vyděšená do tváře cizího chlapa,který jí byl odporný.Vyděšeně vyjekla.
,,Ale,ale ,kočičko…přece nebudeš ječet…vrátíš se hodně rychle na Obrtlou,tady nemáš co dělat." Muž měl sílu a táhl jí úplně jiným směrem,než-li chtěla jít.Vzepřela se,ale nebylo jí to nic platné,byl silnější.Začala křičet,ale ani to nepomohlo.
,,Pomozte mi,prosím..Tak mi někdo pomozte!" nepřestávala křičet a kopat kolem sebe.Dav kolem nich byl jako stádo ovcí,nikomu se nechtělo míchat do sporu kouzelnického pasáka a jeho šlapky,lidé se jim vyhýbali obloukem a se sklopenýma hlavami rychle opouštěli toto místo.
,,Pane…ta žena s vámi jít nechce.Tak jí pusťte." Zaregistrovala nějakého mladého muže se spoustou květin v náručí.Asi zahradník.On jediný se jí zastal a dokonce byl ochotný jí pomoci.
,,Táhni mi z očí usmrkanče.Je to moje štětka,tak…"
,,Ne,to není pravda!Pomozte mi….prosím…" zašeptala zoufale.Mladý muž chvíli zvažoval,co dál.Její zoufalý výraz v očích ho ujistil v tom,že nejspíš nelže.
,,Mdloby na tebe." Bylo to poslední,co uslyšela a pak se propadla do černé tmy.Neměla hůlku,nikdo si jí nevšiml,nikdo jí nepomohl,byla snadnou kořistí.

S vysokou horečkou,zápalem plic a naprosto dehydrovaná se Serena Princesová bez pomoci kouzla sesunula k nohám…Thomase
Murdocka,mladého lékouzelníka…a pořádně ho vyděsila.

Měla pocit,že se jí rozskočí hlava.Všechno kolem ní plulo jakoby v mlze,zvedal se jí žaludek a lidé okolo ní pluli v bílé mlze…Někdo jí donutil vypít lektvary,které byly odporné,vzápětí jí čísi ruce zabalily do studeného prostěradla až se rozklepala zimou,pak jí polilo horko a ona se opět propadla do mlhy.

Když se probrala podruhé,byla kolem ní tma.Chtěla se zvednout,ale její hlava protestovala.Se zaúpěním se zhroutila zpátky na postel a ….probudila tím osobu,která spala v křesle.
,,Lumos." Zašeptal mladý muž a místnost ozářilo bledé světlo.Zvedl se z křesla. Dívka ho nepřestávala sledovat.Neuniklo jí,že je unavený a nevyspalý.
,,Jsem Thomas Murdock,jsem lékouzelník u svatého Munga…našel jsem vás na Příčné…"
,,Našel?" podívala se na něho,,Myslím,že jsem tam omdlela…"
,,Vítejte mezi živými,slečno…slečno…"
,,Myslím,že se jmenuji Ellena."
,,Myslíte?Vy to nevíte?" Mladý lékař zůstal stát v půlce pohybu.
,,Nevím…nepamatuji si na nic ,co se stalo,moje paměť …odmítá spolupracovat."
,,A byla jste s tím v nemocnici?"
Sklopila oči.Hlavou jí najednou proběhla myšlenka na slova,která jí řekl ten záhadný muž.
,,Byla…" zalhala,,Je to prý psychického původu…"
Věřil jí,tedy to,že její ztráta paměti je psychického původu.Ne už však to,že s tím byla u lékouzelníků.Donesl jí domů v hodně zbědovaném stavu,takže těžko někde mohla být.
Nicméně….ta žena ho nepřestávala zajímat.Silně pochyboval o tom,že Ellena je její pravé jméno a tak nějak tušil,že se jí v životě přihodila nějaká tragedie,která donutila její paměť vymazat vzpomínky.A v neposlední řadě se mu tato záhadná žena …líbila a přitahovala ho.
,,Co se mi vlastně stalo…"
,,Vysoká horečka,zápal plic a dehydratace..zkolabovala jste…"
,,A proč jsem tady a ne v nemocnici?"
,,Je to blíž a pak…myslel jsem,že by jste ve svém zuboženém stavu ocenila raději soukromí,než-li nemocnici" podíval se na ní ,,Omlouvám se pokud se vás můj přístup dotknul,ale v danou chvíli to bylo…."
,,Děkuju…" skočila mu do řeči a mírně se usmála. Ten mladý muž se jí líbil,i když to,že leží pravděpodobně v jeho posteli a v jeho domě jí stavělo do nepříjemné situace,přesto mu byla vděčná,že jí nedopravil do nemocnice.

 

 

 

Komentáře

[1] zuzka | 4. října 2009 v 12:23 | Reagovat

tahle povídka se zatím vyvíjí zajímavě, jsem zvědavá jak to bude dál... :-)

[2] Dorea | Web | 5. října 2009 v 20:54 | Reagovat

no tak aspoň, že už jí někdo pomohl a snad nijak nezneužije ;-) ...jsem zvědavá na další kapitoly 8-)

[3] snapea | E-mail | Web | 25. října 2009 v 10:05 | Reagovat

Velice zajímavá povídka, líbí se mi :-) A pokračuj s ní i na Fanu, jsem tvůj vděčný čtenář :-D Těším se na pokráčko :-D

Poslední komentáře
10.01.2010 11:09:38: uzasne ideme dalej smiley${1}smiley${1}
 
Veškerá práva vyhrazena J.K.Rowlingové.Dále si nečiním finanční ani autorské nároky na obrázky zde umístěné,jsou sezbírány z různých zdrojů na internetu.Stránky nevznikly za účelem zisku.