HANČINY POVÍDKY

Koho to tu máme - od 1.1.2010

hodiny

vzkazníček

mapka

Locations of visitors to this page

UŽITEČNÉ ODKAZY

A-SISI

úžasná povídka....

Alki a její povídky

mrkněte,pěkné povídky o Pobertech aj.

ELULINEK

ffdenik

určitě sem koukněte.

HP POVÍDKY

JANE

krásné povídky s párem ss/hg

NADIN

Nadin a její skvělé povídky

PORTRÉT PRO BRADAVICE

Úžasná povídka a také překlad.

SLUZY

Severus,Hermiona a piráti.Rozhodně stojí za to!

STRÁNKY WEBGARDENU - ADMIN.

odkud jste?

od kud jste?

Olomoucký kraj (2451)
 

Hradecko (2481)
 

Jihočeský kraj (2487)
 

Plzeňsko (2472)
 

Vysočina (2470)
 

Pardubicko (2500)
 

Praha (2526)
 

Brno a okolí (2486)
 

Zlínský kraj (2412)
 

Ostravsko (2546)
 

Jižní Morava (2460)
 

Liberecko (2452)
 

Slovensko (2505)
 

ústecký kraj (2430)
 

chomutovsko (2466)
 

Šumava (2444)
 

= DŮM U PĚTI HYPOGRYFŮ

4.kapitola

4.Kapitola

A/N:  na scénu vstupují děti,které v příběhu budou hrát důležité role.Komentíky potěší.

Tim,David,Andrew,Lucia,Karen,Mathias a Laura se tiše, jako zloději, kradli z domova.Měli v plánu prozkoumat jednu zapomenutou chodbu a tajně doufali,že by mohla vést někam do toho velkého hradu,který se tyčil nad jezerem.Hermiona jim vyprávěla,že se tam kouzelníci učí kouzlit,přeměňovat živé a neživé předměty,hrají famfrpál,starají se o prazvláštní zvířata,sbírají kouzelné rostliny a bůhvíco ještě.A oni jsou přeci kouzelníci,jenže na rozdíl od dospělých nemají hůlky a nepoužívají kouzla.Zato mají odvahu a zvědavost.
 
Těžké dubové vchodové dveře pronikavě  zaskřípaly a jejich nepříjemný zvuk se nesl ztichlou chodbou.S tímhle děti nepočítaly.
,,Ke zdi.“ zašeptal Mathias,právem považovaný za malého vůdce této průzkumné skupiny.Všech sedm dětí se nalepilo ke zdi a vklouzlo za brnění a čekalo,co se bude dít.Naštěstí pro ně,se nedělo vůbec nic.Bylo pět ráno,takže musí zmizet co nejdříve z domova ,neboť o půl šesté vstává Hermiona do práce a taky jejich zahradník je ranní ptáče.
 
Uklidnilo je až to,že se nikdo na chodbě neobjevil.Jeden po druhém tiše proklouzli ven a podél zdi,přikrčeni tak,aby je nikdo nemohl vidět,pokračovali ve svém útěku,nebo spíš ve své průzkumné výpravě..Potřebovali se dostat do zahrady,mezi stromy,kde už nebudou tak nápadní a snadno viditelní.
Když byli za posledním rohem,najednou se Mathias zastavil a všichni ostatní do něj řetězově narazili.Uprostřed zahrady stál Florian a něco tam dělal u skleníků.Do téhle části zahrady měli vstup přísně zakázaný.
,,Mathiasi...to nemůžeš...“
,,Karen,dávej pozor,jo!“
,,Au,to bolí,stojíš mi na noze,Davide.“
,,Ticho!“  Mathias  ukázal na postavu starého kouzelníka. ,,Máme problém...velký problém...“ Mathias  opět ukázal na postavu starého kouzelníka.Všech sedm dětí nevěřícně koukalo na první překážku v jejich cestě za dobrodružstvím.
 
,,Co budeme dělat?“ ozval se Tim.
,,Neříkal jsi,že spí do půl šesté?“ další vyčítavý hlásek patřil Lauře.Matias se plácl do čela.
,,Já zapomněl...dneska mají přesazovat ty malé mandragory...Hermiona to přeci říkala.“
,,Jé,já šem ještě nikdy neviděla mandlagoly pšesazovat...ploč musíme na tu akči zlovna dneska.“ zašišlala copatá mrńavá holčička vedle Mathiase.Ten jí naštvaně odpověděl:
,,Karen,buď zticha,vůbec nechápu,proč jsme tě sem brali.“
,,Plotože bych to na vás štejně žekla Helmioně a bylo by po pldeli.“
,,Seš užalovaná mrňavá potvora,víš to?!“
,,Nežíkej mi,že šem užalovaná potvola,nebo žačnu ješet tak,že plobudím všechny v domě,jašný?!“ holčička vystrčila bojovně bradu.Mathias jen protočil oči – mluva jeho sestřičky byla dost sprostá.Asi jí bude muset zakázat to její kamarádění s Adrianem.
 
,,Krucinál,přestaňte se hádat!Jestli nás Florian uslyší tak máme po akci!“ zasáhl do sourozenecké výměny názorů Tim a dál provrtával zahradu svým pohledem.
,,Ach jo!Když ty naplánuješ akci Mathiasi,pokaždé to skončí katastrofou!“
David vztekle kopl do zdi a zaskučel bolestí.Slabá teniska nezabránila pořádnému naražení palce u nohy.
,,Fajn,příště jí naplánuješ ty,a uvidíme.“
,,To si piš,že jí naplánuju o dost líp než ty,Mate.“
,,Kluci,tak se přeci nehádejte.“ vložila se do debaty Lucia a pozorně mapovala terén.,,Pokud by někdo z nás dokázal odlákat pozornost Floriana,ostatní se můžou přesunout k tomu vchodu.“
,,A nevíš asi tak kdo?“ naštvaně se zeptal Mathias a David po ní hodil ublížený pohled.
Tuhle akci opět musí zachraňovat holka.
,,A co třeba Andy?Přeci by mohl jít za Florianem ,začít se ho vyptávat na ty mandragory...“
,,Proč já?Proč musím všechno vždycky odnést já?“ ohradil se jmenovaný.
,,Protože jsi jediný šílenec v naší partě,který se rád hrabe v hlíně a přesazuje kytky  a  potom...vždyť znáš Floriana...jakmile se ho ty začneš vyptávat na nějakou kytku,je v sedmém nebi.“
,,Takže,vy si půjdete slídit do té chodby a já budu muset poslouchat přednášku toho cvoka o mandragorách?“ desetiletý Andrew po nich hodil ublížený pohled a naštvaně si vzdychl .
,,No tak Andy,prosím...“ Lucia se na něj podívala prosebně a ostatní se k ní přidali.Karen dokonce,pro lepší efekt,vytlačila pár slziček.
,,No tak jo,vy vyděrači,pro oltář vědy je potřeba něco obětovat.Máte na to dvacet minut,dýl ho opravdu nevydržím poslouchat.Mám u vás dvacet balíčků čokoládových žabek.Od každého!“
,,Šeš škvělej!“ vyhrkla Karen a dala mu pusu.
 
,,Fajn ,tak se připravte děcka.“ vydal rozkaz Mathias ,,Až Andy zaměstná Floriana tak,že ho bude poslouchat,my ostatní se přesuneme podél těch stromů a zídky až do toho roští támhle v rohu.Kdo tam bude první,bude zticha,a počká na ostatní.Jasný?“
,,A čo bude dál?“
,,Co bude dál si řekneme,až budeme všichni v tom roští.“
,,Kdo půjde první?“
,,Karen.Je nejmenší a má největší šanci,že jí Florian chytí.“  Mathias si neopomněl rýpnout .Dívenka se na něj nasupeně podívala a pak tiše vyrazila k prvnímu stromu a nechala tam všechny členy party zkoprněle stát.K jejich smůle se totiž Florian v ten samý okamžik obrátil a zahlédl už jen černý flek.
V ten moment se vyřítil zpoza rohu Andrew a zavolal na zahradníka.Akce byla zachráněna.Jen si nikdo z nich neuvědomil,že batoh s loučemi,lanem,svíčkami,zápalkami a dalším haraburdím vhodným pro výpravu do staré chodby,zůstal ležet na chodníku,v místech,kde ještě před minutou stál Andy.
 
Během půl hodiny bylo všech šest dětí schováno v hustém roští v odlehlém koutě zahrady a vzduch byl čistý.Florian totiž odešel s Andym do skleníku.Poslední,co Mathias zachytil,než-li oba zmizeli ve skleníku,byl naštvaný pohled jeho kamaráda,který jakoby říkal,,Tohle vám nezapomenu.“ Všech šest dětí pokračovalo dále,přikrčeno podél zdi až došly ke starým vrátkům,která vedla do další zahrádky,kam opravdu nikdo nechodil.
Mathias,Tim a David se opřeli do starých vyřezávaných dvířek ve stráni a ta povolila.
 
Šest zvědavých dětí vstoupilo do chodby,která vedla neznámo kam.
,,Time,ty louče...“
,,Mate,já je nemám,naposledy je nesl Andy v batohu...“
,,Krucinál,na vás není spolehnutí!Bez loučí prostě dál nejdeme.“
,,Ploč ne?“
,,Protože je tu tma jak v pr..pytli,proto.“ Mathias se otočil na své kamarády ,,Jdeme zpátky,dneska to nevyšlo,příští týden to bude lepší.“
,,Proč myslíš,že příští týden to bude lepší?“ zeptala se ho Lucia,když ze sebe ,na denním světle, setřásla pár pavouků.Mrzelo jí,stejně jako ostatní,že dneska výprava skončila fiaskem.Mathias ale měl nejspíš plán,protože se posadil do trávy a žvýkal mezi zuby stéblo trávy.
,,Hermiona nastupuje přece do Bradavic tři dny před začátkem školního roku,tudíž nás tu bude hlídat kdo?“
,,Tessa,Florián,Maximus a Isabelle.Proč?“
,,No právě...Isabelle je nemocná,to ví všichni,dále...Maximus má na starosti prcky jako je Karen a Tessa pak mimina,tudíž budou plně zaměstnáni a Florián se musí v nepřítomnosti Hermiony postarat o skleníky...“
,,Z čehož pro nás plyne co?“
,,Bože,vy jste natvrdlí.Máme ideální tři dny na to,prozkoumat tu chodbu,ne?Aniž by nás někdo delší dobu postrádal.“
 
Poslední komentáře
06.03.2010 22:16:00: krásné a hodně jsem se násmala malá šišlavka:D:d:d
04.03.2010 17:15:32: Dorea: já se červenám smiley to je mooooc hezký komentář.Tahle kapitolka vznikla vlastně omylem,ty dět...
01.03.2010 18:03:24: téda jak už bylo napsáno až se tihleti připletou do cesty severusovi, začnou někomu těžké časy a prť...
28.02.2010 20:29:55: jo jo,až se tahle partička dostane do Bradavic,bude z toho mít nervy na pochodu jak Severus,tak Herm...
 
Veškerá práva vyhrazena J.K.Rowlingové.Dále si nečiním finanční ani autorské nároky na obrázky zde umístěné,jsou sezbírány z různých zdrojů na internetu.Stránky nevznikly za účelem zisku.