HANČINY POVÍDKY

Koho to tu máme - od 1.1.2010

hodiny

vzkazníček

mapka

Locations of visitors to this page

UŽITEČNÉ ODKAZY

A-SISI

úžasná povídka....

Alki a její povídky

mrkněte,pěkné povídky o Pobertech aj.

ELULINEK

ffdenik

určitě sem koukněte.

HP POVÍDKY

JANE

krásné povídky s párem ss/hg

NADIN

Nadin a její skvělé povídky

PORTRÉT PRO BRADAVICE

Úžasná povídka a také překlad.

SLUZY

Severus,Hermiona a piráti.Rozhodně stojí za to!

STRÁNKY WEBGARDENU - ADMIN.

odkud jste?

od kud jste?

Olomoucký kraj (2451)
 

Hradecko (2481)
 

Jihočeský kraj (2487)
 

Plzeňsko (2472)
 

Vysočina (2470)
 

Pardubicko (2500)
 

Praha (2526)
 

Brno a okolí (2486)
 

Zlínský kraj (2412)
 

Ostravsko (2546)
 

Jižní Morava (2460)
 

Liberecko (2452)
 

Slovensko (2505)
 

ústecký kraj (2430)
 

chomutovsko (2466)
 

Šumava (2444)
 

= SOPHIE - KOUZELNICKÝ PREVÍT I.

11.kapitola

11.Kapitola  - Prázdniny - Zapovězený les a následky

Včera byl konec školního roku,všichni studentíci odfrčeli vlakem do Londýna,profesoři také,dokonce i Minerva odjela na dovolenou,jen my tady zůstáváme.Prázdniny oficiálně začínají za tři dny.
Ne že by mi to vadilo.Také tady zůstávají duchové a kouzelná brnění,podivné obrazy na stěnách a Protiva.A také Hagrid a jeho zvířecí miláčci.
Ostatně,dneska jsem byla s mamkou u něj na návštěvě.Asi jsem se mu nelíbila,protože pořád ronil slzy,až jsem byla celá mokrá.A pořád dokola opakoval ,,Chudáček moje malinká holčička,už není."
No,tak to nebylo kvůli mně,umřelo mu jedno štěně od Chloupka - to je tříhlavý pes,správná obluda - vrčel na nás,cenil zuby ale strach mi nenahnal.Tak dobře,nahnal mi strach,ale zůstalo to všechno v plínkách,přeci nebudu mamince kazit návštěvu,to překvapení si nechám až na doma.
No…Nenechala.Tohle moje překvapení totiž začalo strašně smrdět a máma to ucítila,protočila oči a už mě převlíkala,nežli to ovšem udělala,stihla jsem zadečkem několikrát zavrtět,aby výsledný efekt byl ještě lepší.
Máma šla do kočárku pro plínu a jeho nenapadlo nic jiného,než-li mě posadit do konve s ledovou vodou určenou na zalévání květin.Asi si chudák myslel,že se ten zadeček umyje sám.Vřískala jsem a ronila slzy a určitě jsem byla slyšet až v Zapovězeném lese.
Mamka mi domlouvala,že ta voda není až tak studená,že ve stejné teplotě se koupu každý den - to teda ne,doma je voda teplá a navíc tam na mě nečučí poloviční obr.
Tohle bude chtít pomstu,ale až cestou domů.Jenže,cestou domů jsem nic nevymyslela,protože jsem usnula jak špalek,sotva mě máma přebalila a položila do kočárku.

Jen tak mimochodem,mám nový kočár.Ne že by ten původní ode mne utrpěl nějakou újmu,to jsem nestihla,ale tenhle lítá,a vzhledem k tomu,že jsou prázdniny a ve škole ani noha,máma plánuje výlety - i s tátou. A táta si vymohl,že pokud bude se mnou jezdit někam jinam než-li na hranice pozemků,tak výhradně v tomhle kočáru.
Máma s tím nakonec po menší výměně názorů souhlasila,jestli ovšem dobrovolně,nebo pod postelovým nátlakem,to nevím,ale táta kočár už vyzkoušel.

To vám je jízda!Žádný drncání přes kameny,žádný kodrcání po polních cestách,hezky v klidu vzduchem,rychlostí 6 km v hodině poznáváme s tátou okolí.No,okolí…létáme hlavně k Zapovězenému lesu.První den táta bláhově uvěřil,že s kočárkem projede roštím- neprojel,nepustilo ho dál.Byl docela naštvaný,navíc si o nějakou trnovku roztrhl hábit.
Druhý den jsme se už pohybovali pouze na okraji lesa.
Navíc,má ten kočár i výhodu - vejde se sem dost krámů - i když naše výpravy končí převážně na pokraji Zapovězeného lesa / o čemž máma jistě neví / a táta mi cpe do korbičky spoustu podivných rostlin.

Třeba… v sobotu mi tam nacpal plazivku smrdutou,která páchla jako ..omluvte prosím tento výraz - jako hov…lejno skvorejše třaskavého nebo jako Hagridovy boty..Navíc se ta rostlinka,byť uříznutá,ukázala jako nebezpečná pro mě,jakožto bezmocné mimino.Deset stonků se po mě plazilo,ovíjelo a dokonce mi jeden chtěl vlézt i do pusy a do nosu,tak jsem je chtěla servat ze sebe,jenže se mi zamotaly kolem krku a začaly mě nevědomky škrtit,což jsem si já uvědomovala velmi přesně.Bohužel,ten kočár má jednu nevýhodu - vrčí,a tak mé chabé pokusy o osvobození z chapadel bídné smrti od plazivky táta nemohl slyšet.Naštěstí ho napadlo strčit hlavu do korbičky a říct,že budeme přistávat.Přála bych vám vidět ten jeho výraz,když mě uviděl jak modrám pod smrtícím stiskem plazivky.
Rychle těch několik stonků odklidil z mé blízkosti a když bezpečně přistál asi půl kilometru od mámy,neuvěřitelně rychle mi nasadil tu hloupou čepičku,která se zavazuje pod krkem na šňůrku.Vždycky se jí snažím zbavit a když mi jí máma nasazuje na hlavu řvu a snažím se jí odstranit.Pokaždé marně,ta pitomá šňůrka se mi zařezává do krku a pálí to.

Když totiž dorazila mamka a koukla do kočárku,spokojeně jsem žvatlala a na krčku jsem měla krásnou červenou odřeninu od plazivky,kterou následně táta mámě vysvětlil tak,že jsem se opět pokusila sundat si čepičku a skoro jsem se na ní uškrtila.Všech deset plazivek bylo totiž bezpečně schováno v útrobách tátova hábitu.
,,Seve,co se jí stalo?" zeptala se máma při pohledu na můj šrám na krku
,,Skoro nic,jen…se pokusila strhnout si tu čepičku a téměř se uškrtila."
,,Ach Sophie,ty moje malá beruško..mohla jsi umřít…Příště dáme klobouček na hlavičku,ano?"

Takhle lhát.No teda tati!!!

Táta v zájmu získání svých přísad do lektvarů je schopen skoro čehokoliv,mámu vyděsil skoro k smrti,ale on na tom nebyl o nic líp.Přeci nepřizná,že sbíral plazivku,pak mi jí strčil do kočáru a když jsme se vznesli,přestal mi věnovat pozornost a ty stonky mě málem uškrtily,to by byl padlý na hlavu.Navíc,vím stoprocentně,že by nám máma další výlet se supermoderním kouzelnickým kočárem nedovolila a já bych zase skončila v tom obyčejném,který je sice dobrý,ale jen na ježdění po hradu.

Nebo mi tam tuhle strčil dva květy opojníku červenokvětého,které nádherně voněly.Bohužel,už se zapomněl zmínit o tom,že jeho vůně působí jako oblbovadlo,nadýchala jsem se jí a všechno se se mnou točilo,jako bych byla opilá.
,,Seve,co s tou holkou je?Vypadá jakoby vypila tvojí whisky "konstatovala máma při pohledu na mě.
,,No…víš,já..jsem jí dal trošku líznout,aby spinkala." Táta lhal jak když tiskne.
,,Severusi,ty jsi se zbláznil!"
,,Bylo to jen pár kapiček,Hermiono,nedělej z toho velblouda!"

Velblouda z toho máma nedělá,ale ty děláš alkoholika ze mě,tati.
Teda,my dva víme,že jsem nic nepila,že za můj stav může opojník,ale vysvětlujte tohle mámě,která má hrůzu v očích sotva slyší o Zapovězeném lese a že by nás tam měla pustit.
No,tati,tak to nevím,jak se z tohohle vylížeš.
Jisté je,že večer spala máma se mnou v ložnici a táta v obýváku.Druhý den mi bylo mizerně,bolela mě hlavička a tak jsem celý den prokňourala.Je to tak těžký,když dospělým nemůžete říct,co vás bolí.
A máma nám ten les stejně zakázala.Objevila totiž v kočárku,pod peřinkou jeden lístek z květu opojníku a uhodila na tátu a táta…se přiznal.
To nebylo fér mami,vyptávat se na opojník jen v krajkové košilce,to by se přiznal i čert.
Samozřejmě že tam létáme dál,ovšem táta před návratem do hradu asi stokrát zkontroluje kočár a mě,jestli někde něco není zapomenutého.
A stejně si myslím,že to máma ví…


Komentáře

[1] nadin | 2. listopadu 2009 v 21:28 | Reagovat

Severus a klame? No toto!?
Dala by som čokoľvek za to, vidieť ho lietať s kočíkom :-D  :-D

[2] Dorea | Web | 2. listopadu 2009 v 21:43 | Reagovat

teda návštěva u Hagrida a překvapení pro Hermionu..tohle je prostě úžasná povídka, vždycky když tu najdu novou kapitolu, směju se od začátku do konce :D a Severus, který se bojí Hermiony aby mu nevynadala, to je úžasný :-D teda ale dělat ze svý berušky alkoholičku, že se Sevík nestydí 8-)

[3] zuzka | 2. listopadu 2009 v 22:25 | Reagovat

teda to je ale lhář  :D  :D  :D dal ji prej líznout whisky :-D  ale ten kočárek chci taky, ale v úpravě pro lidi meřící 175 cm  ;-)  :-D

Žádné komentáře
 
Veškerá práva vyhrazena J.K.Rowlingové.Dále si nečiním finanční ani autorské nároky na obrázky zde umístěné,jsou sezbírány z různých zdrojů na internetu.Stránky nevznikly za účelem zisku.