HANČINY POVÍDKY

Koho to tu máme - od 1.1.2010

hodiny

vzkazníček

mapka

Locations of visitors to this page

UŽITEČNÉ ODKAZY

A-SISI

úžasná povídka....

Alki a její povídky

mrkněte,pěkné povídky o Pobertech aj.

ELULINEK

ffdenik

určitě sem koukněte.

HP POVÍDKY

JANE

krásné povídky s párem ss/hg

NADIN

Nadin a její skvělé povídky

PORTRÉT PRO BRADAVICE

Úžasná povídka a také překlad.

SLUZY

Severus,Hermiona a piráti.Rozhodně stojí za to!

STRÁNKY WEBGARDENU - ADMIN.

odkud jste?

od kud jste?

Olomoucký kraj (2451)
 

Hradecko (2481)
 

Jihočeský kraj (2487)
 

Plzeňsko (2472)
 

Vysočina (2470)
 

Pardubicko (2500)
 

Praha (2526)
 

Brno a okolí (2486)
 

Zlínský kraj (2412)
 

Ostravsko (2546)
 

Jižní Morava (2460)
 

Liberecko (2452)
 

Slovensko (2505)
 

ústecký kraj (2430)
 

chomutovsko (2466)
 

Šumava (2444)
 

= SOPHIE - KOUZELNICKÝ PREVÍT I.

12.kapitola

              12.kapitola - Prázdniny - týden u moře
       
Mamka vybrala dovolenou,přemluvila tátu jejím obvyklým způsobem a vytáhla nás na dovolenou.
Ovšem,ještě před odletem si to u mě pořádně rozházela.Přesně v den mého čtvrtého měsíce života - tj.13.7. - do mě v poledne nacpala první lžičku pevné stravy.A věřte,že využila momentu překvapení a nacpala do mě i tu druhou.Třetí už ne.První dvě se mi omylem povedlo spolknout,třetí skončila na máminých šatech.A ještě schválně jsem si upatlala ruce tím,že jsem je strčila do pusy se zbytkem pevné stravy.
Chutnalo to - no,nemělo to chuť skoro žádnou,ale bylo to hutnější než-li mléko a sunar,a docela mi to jelo.
Samozřejmě že jsem se za tuhle podlost pomstila plnou plínou .Ten přechod na pevnou stravu nebude bez následků.
Zjistila jsem,že s pevnou stravou se dají dělat divy - řádím jek černá ruka,ublemtám všechno,co jde - mámu,tátu,postýlku,pohovku,vlasy,moje oblečení atd.Zaznamenala jsem nárůst oblečení na praní,větší frekvenci přebalování a převlékání a to neplatí jen o mě.

Táta prohlásil,že na dovolenou nikam nepojede,ale nakonec ho mamka vytáhla ze sklepení,jsou přeci prázdniny,tak se toho musí využít.Letěli jsme letadlem do Francie.Nechápu,proč jsme se prostě nepřemístili,místo toho jsem absolvovali šaškárnu s palubní letenkou,kontrolou - představte si,že mě taky kontrolovali,co kdybych něco pašovala.
Co já asi tak v plíně můžu pašovat?!Mamka mě musela po prohlídce převlíknout…
Let letadlem jsem prospala,ale start nebyl nic hrozného,to přistávání bylo horší,docela slušně mi hučelo v uších a tak jsem začala kňourat.
Přemisťovala jsem se tentokrát s mamkou.Bylo to pouze na okraj jedné vesničky poblíž pláže.Ten domeček byl opravdu hezký a nedaleko od nás bylo moře.

Když jsme druhý den vyrazili na pláž,nikdo tu nebyl.Nejdříve jsme jen tak koukali na vlny,naši mě položili na deku na pláži a já se překulila na bříško,na záda,na bříško a byla rázem mimo deku a nacpala si písek do pusy.
Fuj,ten byl ale hnusný.
,,Sophie…to není k jídlu…" to vím už taky,prskala jsem ho z pusy, a rozječela se.Máma z toho měla ještě legraci.Mamka mě nechala povalovat se na dece jen v plíně a v bílé plátěné košilce s kloboukem na hlavě.Chtěla jsem ho servat z hlavy,ale bylo mi důrazně řečeno:
,,Sophie,opovaž se ten klobouk sundat, jinak dostaneš na zadek a taky úpal." - to řekl táta a mračil se na mě!!! On mi snad čte myšlenky?!Pak zapíchl uprostřed deky do písku slunečník a klobouk mi stejně nesundali.
Máma mě vzala do vody.Jinak jsem byla dočista nahatá..Držela mě na ruce,a pomalu postupovala dál a dál od břehu,až mě studená voda olízla nohu.Brrr..to bylo nepříjemný.Bez varování mě mamka ponořila po kolena do vody a následky na sebe nenechaly dlouho čekat - počůrala jsem jí ruku.Vůbec jí to nevadilo a ponořila mě do vody po bříško.Tohle ale vadilo zase mě,takže jsem se rozječela,navíc jsem zjistila,že mořská voda je odporně slaná a dostala se mi do očí.Máma se tvářila spokojeně,já vřískala jak na lesy,mnula si očička a s ní to ani nehnulo,naopak,ponořila mě tam znova a znova.Celkem pětkrát,pak mě skoro modrou od zimy,položila na deku a zabalila do ručníku,tak že mi koukala jen hlava a pak mě převlíkla jen do plíny a do bílé košilky a nechala mě povalovat se na dece.

No…ne tak docela.Cvičily jsme sezení,je to docela príma,mít rozhled.Až se vrátíme do Bradavic,budu řádit v kočárku,

V noci lilo jak z konve,navíc byla bouřka.Ráno ale svítilo sluníčko,ovšem na koupání to nebylo,takže jsem s rodiči vyrazila na pěší procházku ve starém kočárku.Prý v mudlovském světě nevzbudí takovou pozornost.Byla jsem na vycházku náležitě ustrojena - po prudkém oblékacím boji se mamce podařilo dostat všechny mé končetiny tam,kam patří - rozumějte tomu,ovládám pozici hvězdice,což znamená že jsem jak prkno,natažené ruce i nohy a když je mamka chce dostat do rukávu nebo do nohavice,prostě je neohnu a silou to nejde.Když se jí to po určitém čase povede,tak honem s nimi ven, a tak dvakrát,třikrát dokola,než-li jsem opravdu oblečená do dupaček,košilky a svetříku,jen ta čepička by nemusela být.Mámu tohle strašně štve a mě to hrozně baví.
Takže po oblečení jsem byla posazena do kočárku
na cestu dostala spoustu plyšových potvůrek.Byla jsem obklopena polštáři ,korbička měla staženou střechu,což mi vnuknulo nápad..
Žužlala jsem právě jednomu plyšovému testrálovi končetinu,když jsme se vyhýbali rozbahněné cestě,v momentě,kdy jsme míjeli rozčvachtanou pěšinu ,kde byla parádní kaluž,jsem milého testrála vyhodila z kočárku ven a doprovodila to smíchem.Vzápětí letěl do louže i chlupatý kocourek,který po vytažení z ní byl krásně špinavý od bahna,o pár metříků dál jsem vyhodila žábu a draka a nakonec se do špinavé kaluže skoro u domku podívalo i strašidlo a dva trpaslíci.Táta byl docela navztekaný,když je musel tahat z kaluže a máma je pak musela vyprat v pračce,aby byli čistí.
Následovalo krmení pevnou stravou,jenže jsem narazila na jednu nevýhodu přechodu na pevnou stravu.Nový mudlovský bryndák.Je z tvrdé umělé hmoty,v předu to má jakýsi okap,kam padají moje blemty,co ubryndávám a veškeré oblečení zůstane čisté.
No,tak takhle by to teda nešlo,toho se musím zbavit!
Začala jsem řvát,jakmile mi ho máma nasadila,ale absolutně na to nereagovala,naopak,vzadu za krkem se jí ho podařilo zapnout na nějakou přezku nebo co to bylo.Rozječela jsem se ještě víc ale s mámou to ani nehnulo,naopak,začala do mě cpát pevnou stravu.Vyplivovala jsem jí,efekt nulový,všechno končilo v tom okapu,takže jsem se pustila do složitého manévru,kdy jsem řvala,vrtěla hlavou,rukama se pokoušela servat ze sebe tu pitomou věc a výsledek?
Měla jsem pocit,že mi to urve hlavu.

Naštvaně jsem se po krmení otočila v postýlce na bok,vrazila si palec do pusy - táta tohle nesnáší,pokaždé mi ho vyndavá,tentokrát jsem řvala,jakmile se mě jen dotkl- a předstírala jsem,že spím.Nakonec jsem usnula doopravdy a svým rodičům po probuzení připravila pořádnou nadílku v plíně.
To si ještě se mnou užijete drazí rodičové,pevná strava a skoro sezení v kočáru…

Komentáře

[1] zuzka | 5. listopadu 2009 v 22:12 | Reagovat

:D  :D  :D ovládám polohu hvězdička  :-D to je tak boží potvůrka ;-) těším se na její další zákeřnosti :-)

[2] Dorea | Web | 6. listopadu 2009 v 1:11 | Reagovat

supr...poloha hvězda mě taky dostala:D a házení plyšáků do bahna, ehm to jsem prý také dělávala O_O

[3] snapea | E-mail | Web | 6. listopadu 2009 v 19:35 | Reagovat

Potvůrka jedna mrňavá :-D Jojo, čím je dítě starší, tím je to větší mazec. Ale, že s nimi zametá!! Těším se co bude dál...A co chudák Křivonožka?? Neudělal z něj Snape předložku před krb 8-O Já do bahna nic neházela - já prý do něj rovnou lezla :-?

[4] sessllik | Web | 6. listopadu 2009 v 20:25 | Reagovat

Poloha hvězdice je odkoukaná od mé neteřinky Karinky,která jí momentálně dovádí do dokonalosti,to fakt stojí za to.Karina házela do bahna i dudlík a jednou se jí povedlo vyhodit i bílou peřinku,která už pak nebyla bílá...Ale co předvádí teď coby 15 měsíční batole je neuvěřitelné a rozhodně to použiji v pokračování  :D A bahno,písek,králičí bobky,to všechno už Kara vyzkoušela a stále jí to přitahuje :-D  :-D  :-D

[5] ginnouš | Web | 7. listopadu 2009 v 18:02 | Reagovat

:-D hezký

[6] nadin | 7. listopadu 2009 v 22:13 | Reagovat

dieťa svojich rodičov!!  :-D  :-D
Škoda, že si nepopísala otecka v plavkách...
Zasmiala som sa na vyhadzovaní plyšiakov! Ozaj nepoznajú čistiace kúzlo???   :-D  :-D

Žádné komentáře
 
Veškerá práva vyhrazena J.K.Rowlingové.Dále si nečiním finanční ani autorské nároky na obrázky zde umístěné,jsou sezbírány z různých zdrojů na internetu.Stránky nevznikly za účelem zisku.