HANČINY POVÍDKY

Koho to tu máme - od 1.1.2010

hodiny

vzkazníček

mapka

Locations of visitors to this page

UŽITEČNÉ ODKAZY

A-SISI

úžasná povídka....

Alki a její povídky

mrkněte,pěkné povídky o Pobertech aj.

ELULINEK

ffdenik

určitě sem koukněte.

HP POVÍDKY

JANE

krásné povídky s párem ss/hg

NADIN

Nadin a její skvělé povídky

PORTRÉT PRO BRADAVICE

Úžasná povídka a také překlad.

SLUZY

Severus,Hermiona a piráti.Rozhodně stojí za to!

STRÁNKY WEBGARDENU - ADMIN.

odkud jste?

od kud jste?

Olomoucký kraj (2451)
 

Hradecko (2481)
 

Jihočeský kraj (2487)
 

Plzeňsko (2472)
 

Vysočina (2470)
 

Pardubicko (2500)
 

Praha (2526)
 

Brno a okolí (2486)
 

Zlínský kraj (2412)
 

Ostravsko (2546)
 

Jižní Morava (2460)
 

Liberecko (2452)
 

Slovensko (2505)
 

ústecký kraj (2430)
 

chomutovsko (2466)
 

Šumava (2444)
 

= SOPHIE - KOUZELNICKÝ PREVÍT I.

13.kapitola

13.kapitola - Prázdniny  - Výbuch kotlíku a následky

Návrat z dovolené byl deštivý.Na můj vkus byl ale týden lenošení u moře málo,jenže máma tátu nedokázala přinutit zůstat ve Francii o několik dní déle,takže kapitulovala a letěli jsme po týdnu domů.Ale musím uznat,že jsem si ten týden užila,ale stejně musím zdokonalit polohu hvězdice,sezení,vyhazování čehokoliv kdykoliv z kočárku,pak musím zapracovat na tom odporném bryndáku a pokusit se zašpinit co nejvíce kusů oblečení pevnou stravou.
Včera se mi podařil přímo fantastický kousek - který bohužel skončil málem katastrofou,ale stálo to zato.
Táta se už brzy ráno zavřel v laboratoři,prý potřebuje uvařit nějaké lektvary na školní ošetřovnu,no a mě s mamkou nechal doma.Chvíli mi četla Kouzelnické pohádky,jenže pak přestala a byla jako na trní.Mámu totiž vaření lektvarů taky fascinuje,stejně jako tátu,i když jeho mnohem,mnohem víc.Mamka to nevydržela,posadila si mě na ruku a sešla se mnou dolů do staré laboratoře.Nikdy jsme tady spolu při prohlídkách hradu nebyly, o to víc mě to tu zajímalo.
Táta byl docela rád,že jsme ho vyrušily,teda,spíš viděl raději mamku než-li mě.Strašně dlouho se opusinkovávali,až jsem se musela připomenout,že jsem tady taky.
,,Ahoj,ty moje beruško" a dostala jsem taky pusu,ale na čelo.
Táta si mě vzal na ruku a ukazoval mi,co všechno má v laboratoři.Dá se říct,že samé hnusné věci,jako žabí oči,kuní střeva,myší ocásky,dračí zuby,šupiny z varana,nakládané hlemýždě v lihu a další hnusy.Pak tu byl jeden spokojeně bublající kotlík a spousta nakrájených a rozmačkaných přísad do lektvaru na hromádkách.Mě ovšem velice zaujaly jakési bobky na stole,takže jsem se tam hned natahovala,táta si toho ale všiml a prohlásil,že to jsou kozí bobky a pokud by se jeden z nich dostal do lektvaru,který právě vařil,nastal by výbuch a kotlík by vyletěl do vzduchu a bylo by po lektvaru.A on by ho musel vařit znova.A já bych konečně viděla pořádnou explozi,o které všichni pořád jen mluví.

Páááni,přemýšlím,jak se k těm bobkům dostat.Příležitost se mi naskytla o několik okamžiků později.Mám plán jak vyzkoušet tátovu teorii v praxi,jen….Potřebuji se dostat na ten stůl ,k dosahu těch bobků,pak jeden sevřu nenápadně do ruky a až mě táta zase zvedne…šupo s ním do kotlíku.Na ten stůl se můžu dostat jedním jediným způsobem.
Zrudla jsem a předstírala jsem tlačení.Máma i táta zareagovali přesně tak,jak jsem potřebovala - máma mě položila na stůl,nařídila tátovi aby mě hlídal a pak kouzlem přivolala plínku.V ten moment se táta začal věnovat svému bublajícímu lektvaru a sypat do něj další přísady.Když mě mamka vysvlékla,otočila jsem se rychle na bok a než-li mi stihla sundat plínu,držela jsem jeden z bobků,který byl mimo hromádku,nejblíže mého dosahu, v ruce a okamžitě ho uzavřela do pěstičky.Nikdo si ničeho nevšiml,což bylo skvělé.Mamka byla překvapená,že v plíně nic není,takže jsem to musela nějak zahrát,aby si správně vyložila,že mě bolí bříško.Při jejím doteku jsem začala kňourat a mělo to úspěch,mamině to došlo.
,,Sophie,trápí tě větříky?To přejde." A opět mě suchou oblékla a nechala ležet na stole.
Ne,bříško mě nebolí,jen potřebuji aby mě někdo teď zvedl přímo nad kotlík.Což v zápětí máma taky udělala.
,,Severusi,asi s ní půjdu na ošetřovnu,vypadá to na zaražené větříky..počkáme na tebe doma."

U mých pokakaných plínek,na ošetřovnu NÉÉÉ!!!

Tomu musím nějak zabránit,nehodlám podstupovat další příšerné procedury pod vedením té nebezpečné kouzelnice!
Teď nebo nikdy.
Jakmile si mě mamka opřela o rameno,ocitla jsem se v ideální pozici.Jenže ,v zápětí udělala krok dopředu a já se ocitla mimo dosah kotlíku a tak jsem ten bobek pustila na zem.Co kdyby ho našli v mé ručičce ,to by pak byl průšvih.I když bych ho mohla taky nacpat do pusy…K mému úžasu dopadl na hranu kotlíku a rovnou do lektvaru.Ten okamžitě začal podivně bublat a měnit barvu a vypouštět páru,která smrděla.Tohle vůbec nevypadalo dobře.
,,Seve,co to …"
,,K zemi!" vykřikl táta a obě nás strhl na zem pod stůl,přitiskl si nás k sobě a stihl přes mě hodit hábit.Následoval výbuch a několik menších explozí …a já je neviděla!!!

U Krvavého barona,člověk se snaží,aby viděl výbuch a oni mu nakonec stejně zakrejou oči!
,,Co to bylo, Severusi?"
,,Ten kotlík vyletěl do vzduchu…jak je to možný!Dodržel jsem postup,s experimenty jsem skončil před dovolenou,..to nechápu!." Rozčiloval se táta.Pak jeho oči spočinuly na stole a na rozvrtané hromádce s bobky a vzápětí na mě a nechápavě zakroutil hlavou.
,,Vypadá to,že nejspíš se jeden kozí bobek přilepil Sophie na ty její dupačky.. nebo na svetřík a pak spadl do lektvaru..stála jsi s ní nad ním…" v tátově hlase byla patrná..vyčítavá poznámka a mamka po něm hodila ublížený pohled.
,,Promiň…nevšimla jsem si toho."
Táta mámu objal a pošeptal jí do ucha
,,Hlavně že se ani jedné z vás nic nestalo,Mio.Nemůžeš za to,ani Sophie ne." Tak tímhle bych si nebyla tak jistá ,tati
,,Měl jsem pod kotlíkem uhasit oheň hned,jak jste přišly."
,,To bylo o fous Seve…laboratoř není místo pro miminko."
Tak s tím nesouhlasím,mami,laboratoř se jeví jako ideální místo na rozbíjení a ničení čehokoliv v mém dosahu,bohužel,na to si musíte počkat až se naučím chodit.


Komentáře

[1] zuzka | 8. listopadu 2009 v 21:12 | Reagovat

já chci časový posn, až bude pohyblivější bude to fakt akční :-D i když možná ne, ono je to teď taky boží  :D  :D  :D chudinka měla takový výborný plán a sev ji zakryl výhled pláštěm  ;-)

[2] Anet | 9. listopadu 2009 v 12:11 | Reagovat

Ou, tak něco podobného jsem v životě nečetla. Ale je to velice zajímavé. Nevím sice kolik ti je let, ale zkušenosti ti asi nechybí, máš to velmi věrohodné. Jen tak dál. Opravdu moc pěkné

[3] Dorea | Web | 9. listopadu 2009 v 19:33 | Reagovat

teda teda ta Sophie je ale potvůrka..kdyby jen tak věděla, že kozí boky nejsou na hraní..ale zase krev lektvaristy se nezapře co? a chudinka Mia to asi taky nemá se Severusem v osobním životě kjednoduché, když mají za zády takové tintítko co? ...moc se těším na další kapitolu....

[4] sessllik | Web | 9. listopadu 2009 v 21:05 | Reagovat

Díky za komentíky.
Došla jsem k zajímavé věci.Původně jsem četla knížku ,,Prevítem snadno a rychle" a přišel nápad,přiznávám,že první čtyři kapitoly jsem se přidržovala knížky,jenže,pak si povídka našla samostatnou cestu a teď už je neovladatelná :-D Já se u ní bavím,když jí píšu,navíc máme doma dokonalý pozorovací materiál,i když je neteř/ 13 měsíců/ o něco starší než Sophie v povídce :-D
ANET : jsem naprostý začátečník,co se psaní týče,co mě napadne,to napíšu a nekontroluji to po sobě - pak bych to totiž musela vymazat. :D  :D  :D

Žádné komentáře
 
Veškerá práva vyhrazena J.K.Rowlingové.Dále si nečiním finanční ani autorské nároky na obrázky zde umístěné,jsou sezbírány z různých zdrojů na internetu.Stránky nevznikly za účelem zisku.