HANČINY POVÍDKY

Koho to tu máme - od 1.1.2010

hodiny

vzkazníček

mapka

Locations of visitors to this page

UŽITEČNÉ ODKAZY

A-SISI

úžasná povídka....

Alki a její povídky

mrkněte,pěkné povídky o Pobertech aj.

ELULINEK

ffdenik

určitě sem koukněte.

HP POVÍDKY

JANE

krásné povídky s párem ss/hg

NADIN

Nadin a její skvělé povídky

PORTRÉT PRO BRADAVICE

Úžasná povídka a také překlad.

SLUZY

Severus,Hermiona a piráti.Rozhodně stojí za to!

STRÁNKY WEBGARDENU - ADMIN.

odkud jste?

od kud jste?

Olomoucký kraj (2451)
 

Hradecko (2481)
 

Jihočeský kraj (2487)
 

Plzeňsko (2472)
 

Vysočina (2470)
 

Pardubicko (2500)
 

Praha (2526)
 

Brno a okolí (2486)
 

Zlínský kraj (2412)
 

Ostravsko (2546)
 

Jižní Morava (2460)
 

Liberecko (2452)
 

Slovensko (2505)
 

ústecký kraj (2430)
 

chomutovsko (2466)
 

Šumava (2444)
 

= SOPHIE - KOUZELNICKÝ PREVÍT I.

15.kapitola

  15.kapitola - Prázdniny - Pevná strava a důsledky

Dneska je mi pět měsíců a musím říct,že nejsem už takové bezmocné mimčo,jakým jsem byla když jsem se narodila.Navíc se začínám zpochybňovat,zatím sice jen překulováním z bříška na záda a zpátky,ale na to,abych spadla z postele nebo se dokutálela po koberci k hračce mi to stačí.

 

Taky umím dělat letadýlko a dělám ho strašně ráda.To ležím na bříšku, hlavičku mám zvednutou,obě ruce upažené a mrskám nožičkami dozadu a strašně mě to baví,dá se u toho pěkně vejskat.Nejlíp se to ale dělá ve vodě,kdy můžu mámu pocákat.Není to sice nic jednoduchého,ale když jsem tohle udělala prvně,moji rodiče byli  nadšeni asi tak,jako bych vylezla na Mount Everest ve světovém rekordu.V této poloze si zkouším natáhnout jednu ruku a druhou nohu pokrčit – většinou ale skončím na nose,ale je to sranda.

Tohle mě vážně baví zkoušet,je to bezvadná legrace.Dokážu se už natáhnout pro hračky a strkám si je do pusy,oslintávám je,zkoumám je ….a včera se mi povedlo strčit si vlastní nohu do pusinky,ani nevím jak,najednou jsem po koupání měla palec od nohy v pusince a vesele ho žužlala a vydávala u toho směšné zvuky.Máma byla celá nadšená,ovšem táta se díval skepticky ,ale pak mě taky pochválil. Plazení mi zatím nejde,ale základy už vím,nebude mi to trvat dlouho a doplazím se po břiše kam budu chtít.

 

Mamka už mě nekojí,zato mě láduje pevnou stravou.Obilniny jsou takové směsky,co mi mamka míchá z různě barevných balíčků.Je sice pravda,že všechny ty kouzelnické skleničky v nichž se pevná strava skrývá mají názvy jako kuře se smetanou..vajíčka s bramborem,…játra s kapustou…slanina se sušenými švestkami…něco na ten způsob.

Je strašně směšný,jak o tom mamina mluví,jako bych na to já měla nějaký názor.

,,Tak Sophie,teď hezky spapáme dobroučkou šunčičku s hráškem.“ Cpe do mě lžičku  odporně špinavě žlutého blátíčka,a diví se,když uhýbám před další lžičkou,která má název pomeranč s černým rybízem.Brrr…Je mi úplně fuk,co je na té skleničce napsáno – třeba šunka s ananasem,kuře ala bažant nebo něco jiného,tyhle patlaniny mají totiž naprosto stejnou chuť – jako ROZČVAŇHANÝ PAPUNDEKL a tohle máma chce,abych jedla.Chuť to má nemastnou neslanou,ale když už to do sebe dostanu,je pravdou,že pak nemám hlad.

 

Navíc,předevčírem jsem seděla ve stoličce na jídlo,čekala až ho mamka připraví a třískala přitom lžičkou do stolu.Ale když mi naservírovala na talířek odpornou žlutočervenooranžovou hmotu a chtěla mě s ní krmit,dostala do mě tři lžičky,když se mi povedlo chytit talířek a v nestřeženém okamžiku jej vyklopit na stoleček a ještě rozmatlat a umatlat si  oblečení a vlásky.Máma nevěděla,jestli se má smát nebo brečet,zato já měla pusu od ucha k uchu a vesele si žvatlala.

,,Teda,Sophie,ty jsi ale potvůrka.Tohle se s jídlem nedělá,maličká.“ Táta,který v ten moment přišel domů,měl co dělat,aby se nerozesmál nahlas a to i přesto,že po něm máma střelila varovným pohledem.

Brm,brm,brm…mám nacpaný prstíky se zbytky pevné stravy v pusině a vesele si žvatlám,máma nakonec kapitulovala a já dostala k jídlu mléčnou kaši v lahvi…nic moc.

Ovšemže druhý den se mi to povedlo opět,jenže tentokrát skončila ta odporně zelenožlutá hmota na mém oblečení a ještě jsem to stihla rozpatlat po dupačkách,až mě máma musela převlíknout.

Přišla jsem i na jiný způsob jak zaneřádit oblečení sobě a rodičům.Když mě mamka krmí  v lehátku,sedí vlastně proti mně,takže si tou odporně nechutně barevnou směsí naláduju tvářičky a pak  udělám odfrknutí koníčka – efekt zaručen – hmota se rozstříkne po mámině oblečení a občas to schytá i táta,když se nade mnou nakloní.A nebo jí prostě v nestřežený okamžik vyprsknu,to funguje taky.

 

Dál jsem zjistila,že s určitýma hračkami se dá dělat opravdu slušný kravál.Mám řadu hraček,které po zmáčknutí pískají,s ostatníma jako jsou chrastítka a různé kostičky se dá bouchat o zem,do pštruslí postýlky,navíc na tohle jsem přišla uprostřed noci,kdy už se mi prostě nechtělo spinkat. Máma s tátou se nevyspali taky – bouchání o tyčky v postýlce ,chrastění chrastítky a celé doprovázené to mým zpěvem je zaručeně spát nenechalo.Když si s mámou teď hrajeme,tak většinou na podlaze,kde můžu ležet na bříšku,převalovat se jak chci a kam chci,nebo taky sedím.Většinou máma staví komíny z kostek a já je s radostí bourám,málokterý takový komín mému bouračskému umění odolá,to vám je úžasný,jak ty kostky dělají kravál,když padají k zemi a rozprsknou se po podlaze.

 Včera jsme byly s mamkou plavat,ve velké koupelně,jenže tu byla zima a já  mám rýmu jako trám,tahám  za sebou nudli u nosu a rozpatlávám jí všude,tak tohle je další z činností,která mojí mámu vytáčí do vzteku.

Navíc mám zánět spojivek,ráno jsem měla oči ulepené,pomalu nešly ani otevřít – bodejď by ne,když jsem si celou noc do nich  poctivě vtírala rýmu z nosu,nevyhnula jsem se ale návštěvě na ošetřovně a kapání do očí – naprosto nemožná věc,máma jí sama nezvládne,a s tátovou pomocí mě prostě musí přeprat,neobejde se to bez řevu a fňukání

 

Dneska mi mamka dala první knížku,je sice bez písmenek,zato se řvavými obrázky .Má šest listů a je tam míč,ryba,kytička,sluníčko,jablíčko a domeček.No,nato jak vášnivě máma s tátou čtou,ohledně dětských knih mají silné mezery. A navíc,nedala mi kouzelnickou knížku,ale mudlovskou!!!Obrázky se totiž nepohybovaly.To si vážně myslí,že jsem tak pitomá,že nepoznám co na tom obrázku je?Hned jsem jí ožužlala,vytrhla M jako míč  a J jako jablíčko,rohy stránky si nacpala do pusinky a snědla.Fuj,chuť to mělo jako rozčvaňhaný papundekl,zato máma byla trošku navztekaná,že jsem zničila svojí první knížku,a nepomohla ani stovka úsměvů,mračila se na mě do večera.Tak jsem se na ní  pak mračila taky a uraženě jsem šla spinkat,sotva mě vykoupanou,navoněnou,převlečenou a napapanou, položila do postýlky a bylo mi šumafuk,že  se oba nad ní sklonili a chtěli  si se mnou povídat.

Probudila jsem se uprostřed noci,mokrá,je sice pravda,že bych to mohla vydržet do rána,ale nechtělo se mi a tak jsem spustila ten svůj řev,máma vylezla z postele a šla mě přebalit,po tom jejím ošklivém chování ke mně jsem neměla chuť se s ní bavit,

 Máma si nejspíš v té své odborné knize nepřečetla,že jsem pětiměsíční kojenec,který momentálně všechno strká do pusinky a ožužlává a oslintává – zkoumá tím své okolí.

Ach jo,rodiče.


[2] Dorea | Web | Pondělí v 21:16 | Reagovat

kapitola ostatně jako vždy brilantní...co se týče blogu, zkoušelas ten článek upravit ještě po zvěřejnění, když si půjdeš do článků za tenhle měsíc a zkus to upravit takhle,,jinak poradit neumim, ale já si klidně vystačím i s touhle verzí :-D

[3] Anet | Pondělí v 21:52 | Reagovat

[1]: Co zkusit blogspot (nebo jak se to píše), popřípadě webgarden?

Jinak hezká kapitolka. Doufám, že ti nebude vadit má kritika, ale předešlá kapča byla lepší... :-)

[4] jane-povidky | Web | Pondělí v 22:58 | Reagovat

Super kapitolka, poplivaný Severus jídlem musel být úžasný  :-D . A s tím blogem, nevím jaký používáš prohlížeč, ale já, jak jsem si stáhla 10 verzi opery, tak mi to prostě mezery mezi odstavci taky nebere, vkládám to jak debil v IE, protože, kdybych musela před každým odstavcem či novou větou entrovat, tak mě asi odvezou (navíc to fungovalo, když jsem enter zmáčkla před začátkem věty, ne na konci odstavce, prostě děs  :-! )

[5] zuzka | Úterý v 15:09 | Reagovat

kapitolka skvělá,takyby ji mohl někdy nakrmit sev,aby schytla plný zásach  :-D
stávkovací technika,to je asi věčný boj, proto se do toho radši pletu co nejméně ;-)  :-D

[7] Dorea | Web | Úterý v 21:41 | Reagovat

tak to fakt nevím, mně to většinou funguje  :-(

[8] evi | Web | Úterý v 22:03 | Reagovat

rozčvaňhaný papundekl - tak to sedí! :-D
Mně teď momentálně blog docela jede - ale raději pšt, ať to nezakřiknu - občas si nad tím totiž taky pěkně zanadávám...

[9] nadin | Dnes v 11:09 | Reagovat

No áno! Slasti a strasti prechodu na tuhú stravu! Papundekel rovnako zabral aj na mňa.
Držím palce, aby sa ti blog polepšil  :-)

Žádné komentáře
 
Veškerá práva vyhrazena J.K.Rowlingové.Dále si nečiním finanční ani autorské nároky na obrázky zde umístěné,jsou sezbírány z různých zdrojů na internetu.Stránky nevznikly za účelem zisku.