HANČINY POVÍDKY

Koho to tu máme - od 1.1.2010

hodiny

vzkazníček

mapka

Locations of visitors to this page

UŽITEČNÉ ODKAZY

A-SISI

úžasná povídka....

Alki a její povídky

mrkněte,pěkné povídky o Pobertech aj.

ELULINEK

ffdenik

určitě sem koukněte.

HP POVÍDKY

JANE

krásné povídky s párem ss/hg

NADIN

Nadin a její skvělé povídky

PORTRÉT PRO BRADAVICE

Úžasná povídka a také překlad.

SLUZY

Severus,Hermiona a piráti.Rozhodně stojí za to!

STRÁNKY WEBGARDENU - ADMIN.

odkud jste?

od kud jste?

Olomoucký kraj (2451)
 

Hradecko (2481)
 

Jihočeský kraj (2487)
 

Plzeňsko (2472)
 

Vysočina (2470)
 

Pardubicko (2500)
 

Praha (2526)
 

Brno a okolí (2486)
 

Zlínský kraj (2412)
 

Ostravsko (2546)
 

Jižní Morava (2460)
 

Liberecko (2452)
 

Slovensko (2505)
 

ústecký kraj (2430)
 

chomutovsko (2466)
 

Šumava (2444)
 

= SOPHIE - KOUZELNICKÝ PREVÍT I.

18.Kapitola

18.Kapitola - Zoubek a kocovina

 

Dva dny po začátku školního roku jsem slyšela mamku,jak mluví s tetou Ginny.která se tady stavila na návštěvě s malým Albusem.Dělala jsem zrovna že spím,ale uši jsem měla našpicované,co kdyby se to dalo později využít k citovému vydírání rodičů,že?
,,Ginnny,myslím,že na tu oslavu nepřijdeme,Sophii se stále prořezávají zoubky a je opravdu někdy strašně protivná.“
STÁLE? Chtělo se mi na ní zařvat - Mami,vždyť ještě nezačaly!
Pravdou ovšem je,že jsem se dneska ráno vzbudila poměrně brzo,jinak chrupkám tak do osmi,a to jen z toho důvodu,že mě vážně bolely dásně,ale pořádně.Takže to avizované prořezávání zubů je tady a můžu vám říct,že se mi to vůbec,ale vůbec nelíbí.Navíc,máma mě chtěla asi naštvat,protože tetě Ginny ještě povídala:
,,Podle  Kouzelnické Péče o dítě vyroste miminku za prvních dva a půl let života dvacet zubů.”
Dvacet?! Dva a půl roku?! Panebože, a to já  ještě nemám ani jeden! Jestli budou všechny bolet jako tenhle, tak se zcvoknu, než se dožiju  těch dvou a půl let!
No, aspoň se postarám, abych netrpěla  sám.Drazí rodičové,proces prořezávání prvního zubu si hold zapamatujete na celý život.A to prosím,chtěla mamka začít učit první ročníky přeměňování.
Tůdle,teď teprve poznáte co je to růst zoubků!
 
Skoro celou noc jsem proječela a poslintala a navíc si nehtíčky drásala dáseň,která tak šíleně bolela.Nepomohlo ani to,že mě mamka nosila po pokoji sem a tam,broukala mi,hladila mě po zádíčkách,táta ten mě pro jistotu  jenom nosil po pokoji,jakmile mě chtěli dát,v domnění,že spím,do postýlky,rozeřvala jsem se jako hipogryf.Během noci jsem spala tak tři hodiny,stejně tak dlouho spali moji rodiče a bylo to na nich ráno znát.
Táta už to nemohl v půl čtvrté ráno vydržet a vyrazil do laboratoře pro tišící mastičku na zoubky.
SMŮLA!!!
 
Mastičku mi sice namazali na dásničky,ale zabralo to tak na minutku,a já vyváděla znova.Táta před půlnocí šel vařit lektvar proti bolesti – upravenou formu pro miminka – a taky uspávadlo.Bolest mi to utišilo tak na jednu nanosekundu.Okolo půl třetí ráno to máma vzdala a násilím do mě vpravila druhou lžičku lektvaru proti bolesti a třetí lžičku  uspávadla,kterou jsem měla dostat až v poledne.Zabralo to,spala jsem do půl sedmý.
Bolest ale je den ode dne větší a větší a lektvary prostě nezabírají.Místo tří lžiček denně jich do mě už máma vpravuje deset,a i tak  spím za celý den pět hodin.A zub ne a ne vyrůst.
Šest dnů prořezávání zoubku už je znát na mých rodičích,oba vypadají značně pomačkaně.Máma je nevyspalá,s tmavými kruhy pod očima,táta dokonce usnul s otevřenýma očima uprostřed hodiny a jen výbuch kotlíku jej probral k vědomí.Včera večer usnul za stolem,když mě měl krmit.Dneska ráno ho mamka nemohla najít,nakonec tátu objevila zkrouceného na pohovce u mě v pokojíčku a ke všemu ještě zaspal.
Zajímavé,nevzbudila jsem ho ani já,když jsem v půl páté,po sedmé lžičce lektvarů ječela jak na lesy.I když je pravdou,že táta šel spát v půl čtvrté ráno.
 
Osmý den ovšem přišel šok.Máma je totálně mrtvá,prostě je z ní chodící mrtvola a trochu to tátovi vyčítala,že on se alespoň vyspí v pokojíčku,kdežto ona ne, a táta se nabídl,že mě teda ohlídá.Zítra je stejně sobota,tudíž nemusí učit a vyspí se potom.Tak to ani náhodou!Jakmile mamka zmizela za dveřmi pokojíčku,kam oba chodí střídavě spát,většinou ale víc táta,spustila jsem své zubní cviky a bengál.Drásala jsem si dásničku,slintala jak bernardýn,řvala jak tur,nepomohly ani lžičky lektvaru,kterých do mě táta vpravil během čtyř hodin deset.Efekt nulový.
Ve dvě ráno to táta vzdal,nalil si whisky na uklidnění a chvíli stál nad mou postýlkou.Ten jeho výraz znám - o něčem usilovně přemýšlí a nebo ho napadlo řešení nějakého problému.Jenže,momentálně jediným problémem je ten můj zoubek...Takže,já si mohla vyřvat plíce a uslintat pusu,táta stál a hleděl z whisky na mě a zase zpátky a pak… nenapadlo ho nic lepšího,nežli polovinu whisky ze skleničky nalít mě do flašky, zředit čajem a dát mi to vypít….musím říct,že ze začátku to bylo hnusný,bránila jsem se,ale táta nepovolil,pak se mi tělíčkem rozlilo takové krásné teploučko a  i chuť se dala označit za přijatelnou.Táta se asi divil,když jsem vyžahla celou láhev a ještě si mlaskala.A výsledek?
KOCOVINA JAK TRÁM!!!
Polovina skleničky whisky zředěná čajem by nejspíš normálního člověka nepoložila,maximálně by mu přivodila střevní potíže,jenže já jsem půlroční,bezmocné mimino a tak to mělo za následek to,že jsem prospala celý den a probudila se  se svojí první opicí v životě.Když jsem vzhlédla z útrob postýlky nahoru,kde jsem matně tušila rozmazané rodiče,ozval se tichý hlas mojí maminky/ a mě v ten moment explodovalo v hlavě milion rachejtlí/:
,,Pro Merlina,Severusi,cos jí to dal?Spí už skoro dvacet hodin.“
,,Panáka whisky…zředil jsem to čajem…“
,,Co tě to pro Merlina napadlo,mohl jsi jí…“
,,Herm,jako bys nevěděla,že silný alkohol tlumí bolest!Pokud to nevíš,tak když namažeš dásně vodkou,nebo jakýmkoliv alkoholem silnějším než 45% tak působí jako anestetikum.Jak si myslíš,že asi ve středověku tahali zuby a desinfikovali rány?"
,,Severusi,nejsme ve středověku ..a ty jsi skoro otrávil svojí vlastní dceru…tak co čekáš,že ti na to řeknu?!“
,,A co jsem měl podle tebe dělat?Lejt do ní ty lektvary,který očividně na tuhle bolest nezabíraj?!Já vím,že to není zrovna běžný postup,ale za pokus to stálo.“
,,Ale rozhodně to zkoušet dál nebudeme…ty zuby nějak přežijeme.Myslím,že už jí bude dobře.“
Jo,bude,až se to všechno okolo mě přestane točit,plavat,až začnu vidět normálně a ne dvojmo a až mi nebude tak..na blinkání.
,,To nejhorší snad máme za sebou.“
Tak to teda ne!To nejhorší máte teprve před sebou – dvacet zubů,za dva roky!Chtěla jsem překulit na bříško,jenže  – ten zoubek ještě pořád nejspíš nevylezl,protože mě dásně začínaly bolet víc a víc,jenže jsem nebyla schopná – byla jsem totálně vyřízená a začínala mě pekelně bolet hlavička.
,,Beruško moje…táta to tak nemyslel..chtěl ti pomoct.“ Šeptala mi maminka a musel na mě být opravdu žalostný pohled,když  jí nenapadlo nic jiného,než-li mě vytáhnout z postýlky a opřít si mě o rameno.Při tomhle pohybu se můj žaludek zhoupl jako na vodě,pak ještě jednou a veškerý jeho obsah se ocitl u mámy na rameni.Kdyby mi nebylo tak příšerně zle,měla bych z toho i radost – takhle jí zaneřádit sváteční halenku..
Kocovina se srovnala ve tři ráno a já spustila ten svůj řev,slintání,drásání dásní a to po celý zbytek noci.Rodiče opět vypadají jak chodící mrtvolky.A lektvar proti bolesti ,uspávadlo a ani mastička nepomáhají…
O další tři dny později – přesněji v den,kdy mi bylo šest měsíců, jsem asi odpoledne přišla na to,že už mě nic nebolí a pak jsem rtíkem zavadila o takový srandovní tvrdý výčnělek v dolní dásničce.
Prořízl se mi ,prosím,první ZOUBEK!!!!
Postarala jsem se o to,aby to maminka zjistila při mazání dásní.Přejížděla mi po nich mastičkou,když se najednou zarazila,vytáhla mě z postýlky a celou mě pusinkovala,mumlajíc při tom:
,,Beruško moje,ty máš první zoubeček!Tak teď už konečně budeš spinkat,zlatíčko moje.“
Teda,ta máma je ale fakt někdy naivní.

 A/N : Rozhodně z popisovaných věcí nic doma nezkoušejte,nefungují

Poslední komentáře
09.01.2010 21:30:50: Děkuji za komentíky,moc mě to potěšilo. čarodějnická sociálka? smiley Ano,to není vůbec špatný nápad ...
09.01.2010 20:30:08: Nejaká čarodejnícka sociálka im na to neprišla??smileysmileysmiley Severus si asi zle prečítal návod! Mie...
08.01.2010 21:16:40: smileysmileysmiley člověk by řekl, nevninné zoubky a jaký to má následky smiley severus usnul na hodině, ne...
07.01.2010 19:46:49: teda chuděrka moje malá..tys jí dala zabrat..já být Hermionou a manžel mi opít dítě, tak to asi nepř...
 
Veškerá práva vyhrazena J.K.Rowlingové.Dále si nečiním finanční ani autorské nároky na obrázky zde umístěné,jsou sezbírány z různých zdrojů na internetu.Stránky nevznikly za účelem zisku.