HANČINY POVÍDKY

Koho to tu máme - od 1.1.2010

hodiny

vzkazníček

mapka

Locations of visitors to this page

UŽITEČNÉ ODKAZY

A-SISI

úžasná povídka....

Alki a její povídky

mrkněte,pěkné povídky o Pobertech aj.

ELULINEK

ffdenik

určitě sem koukněte.

HP POVÍDKY

JANE

krásné povídky s párem ss/hg

NADIN

Nadin a její skvělé povídky

PORTRÉT PRO BRADAVICE

Úžasná povídka a také překlad.

SLUZY

Severus,Hermiona a piráti.Rozhodně stojí za to!

STRÁNKY WEBGARDENU - ADMIN.

odkud jste?

od kud jste?

Olomoucký kraj (2451)
 

Hradecko (2481)
 

Jihočeský kraj (2487)
 

Plzeňsko (2472)
 

Vysočina (2470)
 

Pardubicko (2500)
 

Praha (2526)
 

Brno a okolí (2486)
 

Zlínský kraj (2412)
 

Ostravsko (2546)
 

Jižní Morava (2460)
 

Liberecko (2452)
 

Slovensko (2505)
 

ústecký kraj (2430)
 

chomutovsko (2466)
 

Šumava (2444)
 

= SOPHIE - KOUZELNICKÝ PREVÍT I.

7.kapitola

        7.kapitola  - I rodiče mají noční můry

Trochu experimentuji s novým druhem řvaní.Řvu bez jediného nádechu,pak zrudnu a vypadá to,jako když se dusím...
působí to naprosto dokonale,kdykoliv tenhle jekot spustím,je máma strachy bez sebe,co se mi děje.Ale včera jsem si naběhla,budu muset na pár dnů přejít na normální pláč.Protože mámě se to nezdálo a odklusala se mnou na ošetřovnu,kde mě ošetřovatelka prohlížela.
,,Nic jí není Hermiono,můžeš být klidná." vždyť to tvrdím celou dobu,že mi nic není,ale máma ne,ta to musí mít potvrzené od ošetřovatelky.
,,Ale v té knížce...."
,,Mio,každý miminko se chová jinak,co platí pro jedno neplatí pro druhé.Řiď se svým instinktem a zahoď tu pitomou knížku..."
,,Ale...."
,,Zahoď ji.Sophie je zdravá ,je jí
sedm týdnů a má svůj režim,a když budeš takhle vyšilovat,skončíš do měsíce u mě."
Pak jsem předstírala, že mám hlad, ale jakmile mi nabídla bradavku, ztratila jsem o ni zájem a začala jsem znovu brečet. Nasadila jsem pochopitelně ten svůj nový řev.Ještě chvilinku jí potrápím.
Okamžitě letěla pro knihu.Když s ní přišla,nasadila jsem ten svůj bezzubý a bezstarostný úsměv a smála se na mámu minimálně půl hodiny.Rezignovala a knížku schovala do poslední police pod spoustu dalších.
Čekal mě velký den,poprvé budu u táty v učebně.Ráno mě mamka oblíkla do dupaček s bublajícím kotlíkem,i když musím uznat,že ty s tím vybuchujícím se mi líbí víc,ale do nich musím ještě dorůst.
Táta -netvářil se příliš nadšeně,že bude mít v hodině mimino,navíc vlastní dceru - chápejte,kázeň a hlavně jeho pověst by mohla utrpět.Pokud by vypustil nějaký ten úsměv nebo dotek před studentíky, mohl by ohrozit tak dlouho budovanou kariéru mizery a bezcitného člověka.To tvrdí máma.Táta jí oponuje,že jeho pověst už je stejně zničená,když se producíruje s kočárkem a s miminem po pozemcích Bradavic.Načež mu mamka s úsměvem sdělí,že stejně ví,že se s tím kočárkem producíruje rád a dělá mu to dobře,tak proč by svojí dceru nemohl chvíli ohlídat ve třídě plné studentů.Pak mu něco zašeptala do ucha,táta se zatvářil nadšeně a už jsem byla nesená do jeho třídy.To by mě zajímalo,co mu řekla.......
Samozřejmě,že jsem způsobila rozruch v jeho hodině lektvarů,ale kupodivu nikdo si nedovolil
vstát a jít se kouknout na mne,táta jím zadal nějaký lektvar ,který měli uvařit zpaměti.
To ticho bylo uspávající a tak jsem usnula,jenže ne nadlouho,probral mě tátův řev. A pak příšerná rána a táta znova křičel.Chudáčci studentíci,povedlo se jim vyhodit dva kotlíky do vzduchu a jeden dokonce přistál nečekaně v mé blízkosti.Vyhodil je z učebny a sedl si za katedru.Chvíli se tak na mě díval .
,,Ty se máš nejlíp,beruško,jenom ležíš,spinkáš a jíš,nemusíš se o nic starat a nic řešit."
no nevím tati.Takový miminko má na práci spoustu věcí,já mám momentálně na práci to,překulit se na bříško a začít ,,pást koníčky",dneska ráno se mi to málem povedlo.
Mám další vzrůšo!Mamka mě vzala koupat se do velké,ředitelské koupelny,to byla paráda!!!Tolik vody,voňavé vody a jen my dvě.Jak bláhový se ukázal tento nápad o den později.Mám z koupání pořádnou rýmu a máma mě štourá v nose takou podivnou věcičkou,bráním se zuby nehty,ale nic mi to není platné,je to fakt nepříjmný.
Při návratu z koupání jsme nejspíš vyděsily místní strašidlo - Protivu.Vyřvával takové nesmysly,máma se po něm ohnala,dokonce mu pohrozila tátou,ale on si prostě nedal říct,pořád otravoval,tak jsem spustila ten svůj jekot,ve zdech chodby se to rozléhalo mnohem líp,než-li doma,a Protiva zmizel.I když ne natrvalo,druhý den tu byl zase,ale už nás míjel v bezpečné vzdálenosti,a brblal něco o tom,že mu ředitel domluvil.......

Po tom fiasku v hodině lektvarů mě žáčci nechávají na pokoji,už nenakukují do kočárku a nerozplývají se nade mnou,a já můžu klidně spát.

Máma si prosadila,že budu spát u nich v pokoji už od narození,mám sice svůj pokojíček,ale každý večer se moje postýlka stěhuje do ložnice.Má to jednu výhodu,můžu v noci ječet a máma je u mě okamžitě.A táta se nevyspí.
Myslela jsem si,že noční můry mají jen děti,ale že je mají i dospělí,to jsem netušila.Jinak totiž nevím,jak si vysvětlit to,co se dělo v noci.Něco mě vzbudilo,kolem mě tma tmoucí,to člověka napadají takové podivné myšlenky.Chtěla jsem začít brečet,když jsem uslyšela takové podivné zvuky z postele rodičů a pak mámu nejspíš trápila noční můra,protože dvakrát volala tátu jménem.Na tom by nebylo nic divného,kdyby o dost později mě nevzbudil táta,jak volal mamku jménem a opět ty podivné zvuky z postele rodičů.I rodiče mají noční můry......To by mě vážně zajímalo,co se to v noci dělo,škoda,že ještě neumím mluvit,zeptala bych se.
Ta noční můra,která pronásledovala mé rodiče asi nebyla nijak ošklivá,protože jak jinak si pak mám vysvětlit to,že máma září jak sluníčko a táta k tomu nemá daleko.Mámina skvělá nálada se přenesla i na mě.Když ráno táta odešel učit,máma zůstala ještě ležet,ale vzala mě z postýlky a položila k nim do postele.Úžasná rozletová plocha takže jsem se
zkusmo převalila na bříško a ohromeně zírala na mamku,šťastná,že mi to jde.Ale budu muset trénovat,bez máminy pomoci to ještě nešlo.Najíst jsem dostala taky v posteli a až za dlouhou dobu mě mamka položila na přebalovací stůl a vysvlékla z dupaček a nechala mě jen tak nahatou,v plíně.
Máma se chovala opravdu podivně,i když musím uznat,že se mi to strašně líbilo.Lechtala mě na nožičkách,na bříšku a já se smála,mě se to tak strašně líbilo.Máma je někdy vážně praštěná...
,,Víš Sophie,já jsem tak šťastná,že tě mám...."jen doufám,že na mě nekuje nějakou habaďúru,u rodičů si člověk nemůže být nikdy jistý.Nicméně,tenhle perfektní oddechový den,kdy jsem si užila mazlení s mámou se mi fakt líbil.Jen kdyby už mi oblíkla ty dupačky s vybuchujícím kotlíkem...

[1] nadin | 9. září 2009 v 18:35 | Reagovat

milé,čo sa to tam asi dialo v noci??? :-P
len aby to nebol ďalší súrodenec  :-D  :-D

[2] sessllik | Web | 11. září 2009 v 15:48 | Reagovat

to zatím těžko :-D ten by mohl přijít až později :-)

[3] evi | Web | 15. září 2009 v 0:05 | Reagovat

Prý noční můra rodičů, to víš že jo! :-D

[4] snapea | Web | 30. září 2009 v 18:22 | Reagovat

Safra, ježiš, to je Boží :-D  :-D A já si říkám, že mi tvé jméno něco říká - no jo z Fanu!!!! Jsem si poposedla na židli, mám, pocit, že jsem si seděla na vedení O_O  :-D Povídka je skvělá - miluju prevíty :-)

[5] Dorea | Web | 5. října 2009 v 21:37 | Reagovat

jé, že to asi nebyla noční můra co :-D teda chudinka miminko, takové věci v její společnosti :D ...a ty dupačky,  já taky takový musím mít!!! no teda já asi ne, ale chápeš  8-)

[6] zuzka | 10. října 2009 v 16:24 | Reagovat

já chci taky dupačky s vyuchujícím kotlíkem :-D

[7] sessllik | Web | 10. října 2009 v 20:51 | Reagovat

vybuchující kotlíky na dupačkách mě napadly ve vlaku cestou po šestnáctce a totálně mi odbouraly povídku,protože mi potom klekl počítač a zbytek povídky je prostě fuč.Ale pracuji na další kapitole :-D

Žádné komentáře
 
Veškerá práva vyhrazena J.K.Rowlingové.Dále si nečiním finanční ani autorské nároky na obrázky zde umístěné,jsou sezbírány z různých zdrojů na internetu.Stránky nevznikly za účelem zisku.