HANČINY POVÍDKY

Koho to tu máme - od 1.1.2010

hodiny

vzkazníček

mapka

Locations of visitors to this page

UŽITEČNÉ ODKAZY

A-SISI

úžasná povídka....

Alki a její povídky

mrkněte,pěkné povídky o Pobertech aj.

ELULINEK

ffdenik

určitě sem koukněte.

HP POVÍDKY

JANE

krásné povídky s párem ss/hg

NADIN

Nadin a její skvělé povídky

PORTRÉT PRO BRADAVICE

Úžasná povídka a také překlad.

SLUZY

Severus,Hermiona a piráti.Rozhodně stojí za to!

STRÁNKY WEBGARDENU - ADMIN.

odkud jste?

od kud jste?

Olomoucký kraj (2451)
 

Hradecko (2481)
 

Jihočeský kraj (2487)
 

Plzeňsko (2472)
 

Vysočina (2470)
 

Pardubicko (2500)
 

Praha (2526)
 

Brno a okolí (2486)
 

Zlínský kraj (2412)
 

Ostravsko (2546)
 

Jižní Morava (2460)
 

Liberecko (2452)
 

Slovensko (2505)
 

ústecký kraj (2430)
 

chomutovsko (2466)
 

Šumava (2444)
 

= SOPHIE - KOUZELNICKÝ PREVÍT I.

9.kapitola

   9.Kapitola  - Rozvíjení intelektuálních schopností

Šilhání nezabírá,takže musím vymyslet něco jiného,jak donutit své rodiče,aby se citově užírali.V pátek jsem vřískala ve vaně,máma mi chtěla umýt hlavu bezštípajícím šamponem - opravdu neštípal v očích a krásně voněl,jenže jako správný prevít tohle nesmím dát najevo,takže jsem si pěstičkami mnula očička tak dlouho,až mamka rychle popadla houbu a snažila se mi tu pěnu z nich vytřít.Samozřejmě že následoval pořádný řev.V sobotu se pokusila znova o umytí hlavy,opět následoval řev a zarudlá očka,včera to samé! U Merlina,to nepozná,že v nich nic nemám?
A dneska - měla jsem připravený pořádný jekot, ale máma mě převezla,hlavy si ani nevšimla a neumyla mi jí. Že by jí pomaličku začínalo docházet,že jí jen tak houpu a zkouším,co vydrží?

Dopolední vyjížďka v kočáru byla zpestřená o hromadu plyšových potvor a chrastítek.Prý to má rozvíjet intelektuální schopnosti dítěte.Cha!Co je intelektuálního na tom,že v jedné ruce držím plyšového hypogrifa a v druhé chrastítko ve tvaru zavíracího špendlíku
a cpu si ho do pusy,nebo s ním mávám v divokém rytmu španělského flamenga a vydávám s ním strašné zvuky?Pro mě nic.Pro rodiče je to skoro jako zázrak,jakési znamení mého pokroku.
Další změna a rozšíření mých obzorů.V kočárku už jen tak blbě neležím,máma mě posadila.No,to je silné slovo.Seděla jsem v kočárku v poloze sedoleh,podepřená polštářema a obklopená plyšouny,ale naskytl se mi zajímavý pohled na svět a obrovská možnost,jak dělat kolem sebe svinčík.Příště vyhážu pár těch plyšových potvor ven,nejlepší by bylo,kdyby ten den pršelo a bylo bahno,to by bylo špíny…

Sezení jsme trénovaly i doma.Máma ke mě natáhla ruce a já se přitahovala.
,,Sophie,ty jsi tak šikovná holčička…" máma byla blahem bez sebe a chtěla to vyzkoušet ještě jednou,jenže mě se nechtělo,takže z toho nebylo nic a neuvěřitelně rychle jsem začala předstírat spánek.

Taky mě začala nosit po bytě a po škole a i venku v parku na jedné ruce,což mi dává možnost rozvíjet mé schopnosti. Párkrát jsem jí chytila rukou za její vlasy a nepustila a táhla,asi jí to muselo bolet,od té doby nosí vlasy sepnuté do copu.Tak jsem přešla na nos,zaryju do něj svoje drobné nehtíky a pokaždé s úspěchem.Nebo se trefuji do jejího oka,taky dobrý a taky to bolí. Mámu.
Dneska se mi povedlo zatnout palec a ukazováček do jejího rtu a pořádně stisknout.Nemám zatím cit v ručičce a mámu tohle opravdu bolelo,protože mě přes ní PLÁCLA!!!Nenechala jsem si to líbit a skončilo to pořádným řevem s potokem slz, - i když mě to její plácnutí vůbec nebolelo.

Táta mě taky nosí na ruce a taky jsem zkusila ho čapnout za vlasy a tahat - bohužel mě urychleně vrátil do postýlky a když mě vezme teď na ruku,druhou mi drží tu mojí,abych ho nemohla trápit.Ale včera se mi povedlo zapíchnout mu prst do levého oka a vzápětí do pravého.Plácnul mě přes ruku a na rozdíl od maminky, to BOLELO!Chvíli jsem na něj nevěřícně koukala a pak jsem spustila ten svůj ječivý řev až přiběhla mamka,co že se mi to děje a vzala si mě od něj.Kdykoliv se na mě táta podíval,rozplakala jsem se.Vydrželo to tak hodinku,než-li mě máma šoupla do kočáru a oba nás vyhodila ven.

Zjistila jsem,že když si nacpu pěstičku do pusy - poslintám si ty odporně růžové a červené košilky co mi máma navlíká,takže tohle cvičím taky.Jo,jo,tříměsíční miminko má spoustu práce s trápením a výchovou svých rodičů.

Objevila se u mě znova kočka.Ta má tedy odvahu,to se musí nechat,když ignorovala to,jak jí táta naplácal a vyhodil pryč.Vlastně,od té doby jsem jí viděla jen asi třikrát a to vždycky,když tu táta není.Máma má k téhle obludě hold citový vztah a měkké srdce.Smůla je zatím to,že kočička je pohyblivá a já nepohyblivá,když nepočítám přetáčení na bříško a zpět na zádíčka.Ale trošku jsem jí ukázala,že já tady pořád jsem,to aby na mě nezapomněla.

Přetočila jsem se na bříško a čekala.Kočka se chytla a opatrně se rozhlídla,jestli není nikdo poblíž a vyskočila na mámin psací stůl,který sousedí s mojí postýlkou.Pak skočila ke mně do postýlky a stočila se do klubíčka s ocáskem u mé levé ručičky.A to neměla dělat.Jakmile bouchly dveře od koupelny,kam se šla máma umýt,chytla jsem nebohou kočku za ocas a pevně stiskla.Nemám ještě cit v ručičce a tak jsem kočku držela za ocas a ta zoufale mňoukala.Nechápu ale,proč takovou dobu držela,vždyť si musela pamatovat, jak dostala naplácáno poprvé.Máma vyběhla z koupelny a v ten moment jsem pustila kočku.Vypálila z postýlky jak střelená,brala to po pokoji hlava nehlava až se jí konečně povedlo najít její díru ven a zmizela.Máma se za ní jen nevěřícně dívala.
,,Co to s tou kočkou je?" bylo jediné,co na to řekla.Že na podivném chování té odporné obludy mám podíl já,to jí nejspíš nenapadlo.

[1] Dorea | Web | 17. října 2009 v 10:48 | Reagovat

já tuhle povídku miluju ;-) sophie je pěkná mrška, kteru si musíme zamilovat...mi to nedalo a musela jsem se mamky ptát, jestli jsem byla taky takovej zlobivec a světe div se :-) prý ne :-D ale zvířátka jsem za ocas tahala taky :-D..doufám, že tenhle komentář už nezmizí 8-O

[2] zuzka | 17. října 2009 v 11:30 | Reagovat

Prý to má rozvíjet intelektuální schopnosti dítěte.Cha!Co je intelektuálního na tom,že v jedné ruce držím plyšového hypogrifa...  :D  :D  :D
tahle povídka je prostě boží  :-D chudáček křivonožka...

[3] Diggy | Web | 17. října 2009 v 15:51 | Reagovat

Přidali jsem si tě do našich SBéček :)

[4] nadin | 18. října 2009 v 14:15 | Reagovat

Po kom to dieťa asi je?? Že! Pobavila som sa, má to ale také trojmesačné dieťa práce!! Ešte vymyslieť, ako si otecka omotať okolo prstu, to bude oriešok :-D  :-D

[5] Lady*N* | Web | 18. října 2009 v 22:15 | Reagovat

Ahoj.. prosím hlásni pro Lady*N* - Demi Lovato
tady: http://mufiinka.blog.cz/0910/1-kolo-sonc
Díky mocc:)

Žádné komentáře
 
Veškerá práva vyhrazena J.K.Rowlingové.Dále si nečiním finanční ani autorské nároky na obrázky zde umístěné,jsou sezbírány z různých zdrojů na internetu.Stránky nevznikly za účelem zisku.